ТЕОРІЮ ЕЙНШТЕЙНА ПЕРЕВІРЯТЬ У КОСМОСІ

Поділитися
Упродовж найближчого часу НАСА запустить супутник, щоб перевірити два фундаментальних передбачення Альберта Ейнштейна про побудову Всесвіту...

Упродовж найближчого часу НАСА запустить супутник, щоб перевірити два фундаментальних передбачення Альберта Ейнштейна про побудову Всесвіту.

Кошти на запуск супутника виділило Аерокосмічне агентство Сполучених Штатів, тоді як усю наукову роботу виконали фахівці Стенфордського університету.

Ця місія має підтвердити або спростувати два положення теорії відносності Ейнштейна — зокрема те, що простір і час трохи змінюються при наявності великих об’єктів. На борту супутника буде встановлено чотири кулі величиною як м’ячик для настільного тенісу. Ці кулі з кварцу – найідеальніші сфери, будь-коли зроблені людиною.

Щоб чистота експерименту була довершеною, кулі міститимуться у вакуумі при температурі, близькій до абсолютного нуля. Крім того, вони будуть захищені від будь-яких перешкод — на борту супутника найдосконаліша звукоізоляція, аналогів якій у світовій техніці досі не існувало.

Кулям при виведенні на орбіту зададуть обертальний імпульс. І якщо Ейнштейн має рацію, то в результаті наявності поруч планети Земля обертові кулі будуть трохи відкинуті вбік.

Це може стати свідченням того, що Земля при обертанні справді «тягне» за собою час і простір, — цього феномена раніше ніколи не вивчали.

Ідея такої місії виникла ще 45 років тому, але лише нині її здійснять. Безпілотний супутник буде виведений на орбіту Землі 17 квітня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі