Сотні років тому вперед

Поділитися
Машини часу поки що ніхто не винайшов — повернутися в минуле неможливо, проте можна повернути минуле...

Машини часу поки що ніхто не винайшов — повернутися в минуле неможливо, проте можна повернути минуле. Із цією метою і було вигадано історичну реконструкцію. Поки що на ній знається порівняно небагато людей, і тільки незначна частина сучасного суспільства цікавиться їхньою діяльністю.

Однак, попри все, захоплення історичною реконструкцією набирає обертів, втягуючи у свій вир не лише молодь, а й старших людей, які знаходять час на історичне фехтування чи рукоділля. А люди, які вже на чомусь набили руку, мають можливість і непогано заробити: охочих придбати їхні вироби чимало — від реконструкторів до бізнесменів.

Усе почалося з пана Толкієна, шанувальникам якого заманулося відтворити його фантастичні образи та події з книги «Володар перснів». Вони обирали собі улюбленого персонажа, шили костюми, майстрували зброю та обладунки і — грали. За це їх називають рольовиками.

Поступово люди почали розуміти, що реконструювати можна не тільки сюжети книг-фентезі та улюблених персонажів з них, а й минуле, історичні постаті й події. Теми для цього підказували археологічні знахідки, наукові праці, твори мистецтва. Ну де сьогодні знайдеш справжні вишиті полотняні сорочки Х століття, плетене з лика чи зшите зі шкіри взуття, військове спорядження та зброю — ці та багато інших речей є найбільшою цінністю для учасників клубів історичної реконструкції: їх вони виготовляють власноруч, із максимально подібних матеріалів.

Звичайно, якнайточніше відтворити те, що відбувалося сотні чи тисячі років тому, неможливо, оскільки немає засобів довести цілковиту відповідність чи невідповідність конкретної речі певній історичній добі та народові. Залишається місце й для здогадок…

Наразі в Україні працює близько 50 клубів історичної реконструкції, кожен з яких є унікальним. Вподобання у людей різні, тому й об’єднуються у групи за інтересами: Європа чи Азія, Середньовічна Європа чи Київська Русь тощо. Одними з найбільших реконструкторських клубів є «Росичі», «Чорна Галич»,«Рістанія», «Виверниця», «Яръ-Туръ», «Бран-Юг», «Фландрія», «Гессен» — доба Середньовіччя; «Красная звезда», LSSAH (Leibschtandarte SS Adolf Hitler), «Повстанець» — Друга світова війна.

Органічною частиною життя учасників військово-історичних клубів є тематичні турніри та фестивалі, які відбуваються як в Україні (Terra Heroica — у Кам’янці-Подільському, «Ту Стань!» — у селі Урич Львівської області), так і за її межами («Городецьке гульбище» — у Підмосков’ї, «Грюнвальдська битва» — у Польщі). Тут можна продемонструвати свої досягнення, а також перейняти досвід у інших. А конкурси найкращого костюма чи обладунка дають змогу гідно оцінити зусилля захоплених людей.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі