СКАЖЕНІ КОРОВИ В КРАЇНІ КОВБОЇВ

Поділитися
Минулий рік Кози підніс американцям дуже неприємний сюрприз — корова, забита на одній із ферм ще 9 грудня 2003 року, виявилася хворою на коров’ячий сказ...

Минулий рік Кози підніс американцям дуже неприємний сюрприз — корова, забита на одній із ферм ще 9 грудня 2003 року, виявилася хворою на коров’ячий сказ. Практично до самого католицького Різдва в Америці сподівалися, що цей діагноз при ретельнішому тестуванні спростують. Проте дива не сталося, і британські фахівці, яким відправили зразок тканин вищезгаданої тварини, підтвердили страшний діагноз.

Відтоді аналітики по обидва боки Атлантики підраховують збитки, яких уже зазнала й ще зазнає економіка США. Багато країн уже відмовилися від імпорту американської яловичини, і серед перших виявилися провідні імпортери — Японія, Мексика та Південна Корея. Ті, хто ще не встиг цього зробити, нині щосили надолужують згаяне. Не піддалися загальній паніці лише країни ЄС, які від американської яловичини відмовилися набагато раніше через застосування в США гормону росту. Зате фондову біржу трясе. Акції McDonald’s упали майже на 5 відсотків, за ними — акції багатьох інших американських компаній.

Стадо бичків на 449 голів, у якому перебувало теля інфікованої корови, повністю знищене, проте, на думку експертів, це лише перші жертви. Як з’ясувалося, нещасну корову два роки тому завезли до Штатів із Канади разом із ще 80 «товарками». А випадки коров’ячого сказу там виявили пізніше й імпорт корів із Канади заборонили лише торік.

Фермер, який закупив цих тварин, невдовзі розорився, тому відстежити нині долю кожної з його колишніх корівок дуже важко. Втім, американським експертам тепер доведеться розв’язати набагато складніше завдання — домогтися негайної заборони на комерційне використання м’яса загиблих корів. Цей бізнес дає американським фермерам 130 мільйонів доларів на рік, і ще недавно про його заборону в Америці й чути не хотіли. Але тепер, коли під загрозою опинилося майбутнє галузі, сам експорт якої приносив 3,6 мільярда доларів, вибирати не доводиться.

Щоправда, навіть негайним запровадженням такої заборони врятувати ситуацію вже не вдасться. Тим паче з урахуванням останніх даних, що надійшли з Великобританії. Саме там у 1980-х роках у людей було зареєстровано випадки губчастої енцефалопатії, зараження на яку відбувалося при споживанні м’яса «скажених» корів. Відтоді в країні знищили 3,7 мільйона корів, а масштаби збитків вимірюються шестизначними цифрами.

Та найстрашніше — це 139 людських життів, які вже забрала хвороба, а також ті, які вона продовжує забирати. Особливо тривожить факт, що торік було зареєстровано перше від 1998 року зростання кількості жертв губчастої енцефалопатії. Це ставить під сумнів висновки вчених, що пік захворюваності вже минув. Адже ліків від цього різновиду хвороби Крейцфельда-Якоба поки що не знайдено.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі