Росія: нанотехнологіям нічого не світить?

Поділитися
Провідні російські вчені, серед яких Нобелівський лауреат, академік Жорес Алфьоров, заявляють: на...

Провідні російські вчені, серед яких Нобелівський лауреат, академік Жорес Алфьоров, заявляють: нанотехнології, що дозволяють видозмінювати речовину на рівні молекул і атомів, входять до числа найперспективніших технологій XXI століття.

З початком їх широкого використання очікується, що до 2015 року життя людства зазнає кардинальних змін, а обсяг відповідного ринку сягне 1 трлн. дол. щорічно.

Останніми роками десятки країн поставили розвиток нанотехнологій у ряд ключових національних пріоритетів. За даними консалтингової компанії Lux Research, 2004 року на дослідження в цій галузі було витрачено близько 8,6 млрд. дол. Щорічне державне фінансування робіт у цій галузі в ЄС становить 800 млн. євро, у США — 800 млн. дол., у Японії — 500 млн. дол., у Китаї — понад 100 млн. дол. Російська влада неодноразово заявляла про прагнення розвивати нові технології, зокрема з допомогою створення технопарків. Однак слова і справи не збігаються — за останні чотири роки податковий режим наукових організацій у країні настільки погіршився, що про передові досягнення годі й мріяти — сам розвиток індустрії нанотехнологій під великим питанням. Ускладнює ситуацію нерозуміння владою масштабу проблеми взагалі — державної програми розвитку нанотехнологій у Росії немає, а проблематика практично безслідно розчиняється в окремих розділах федеральних і галузевих програм.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі