РИЗИКИ «МИРНОГО АТОМА»

Поділитися
На II Всеукраїнській конференції екологічної громадськості, яка нещодавно проходила в Києві, відб...

На II Всеукраїнській конференції екологічної громадськості, яка нещодавно проходила в Києві, відбулася дискусія на тему «Чи є майбутнє в атомної енергетики в Україні?»

На сучасному етапі розвиток української атомної енергетики посилює залежність України від інших держав, загрожує її державності та становленню громадянського суспільства. Він також призводить до штучного дорожчання електроенергії. Існуючі нормативи розрахунків собівартості атомної електроенергії не враховують низки визначальних чинників. Всі етапи ядерного циклу створюють надзвичайні ризики для довкілля та здоров’я населення — про це йдеться в резолюції, прийнятій на конференції.

Ці ризики несумісні із реалізацією екологічних прав людини. Небезпечність атомної енергетики зростає у зв’язку з кризовою ситуацією в Україні.

Відсутність достатніх запасів ядерної сировини та можливості самостійної утилізації відпрацьованого ядерного палива призводять до економічної та політичної залежності України від інших держав. Така залежність посилює вказані ризики, зокрема при транспортуванні територією України радіоактивних відходів.

У прийнятому на конференції рішенні зокрема зазначається:

1. Урядам та міжнародним організаціям перенести акцент з інвестування атомної енергетики в Україні на вкладення коштів у найбільш окупні енергетичні проекти.

2. Кабінету міністрів України негайно скасувати цільову тарифну надбавку на електроенергію, відпущену НАЕК «Енергоатом», кошти від якої спрямовуються на добудову 2-го блоку Хмельницької, 4-го блоку Рівненської АЕС та Ташлицької ГАЕС.

3. Вважати фінансування і будівництво 2-го блоку Хмельницької, 4-го блоку Рівненської АЕС та Ташлицької ГАЕС протизаконним у зв’язку з відсутністю позитивних висновків державної, пожежної, санітарно-гігієнічної та екологічної експертиз.

4. Міністерству екології та природних ресурсів України провести екологічний аудит всіх АЕС із залученням представників місцевої влади.

5. Громадським організаціям України, Російської Федерації, Молдови, Болгарії та інших країн Східної Європи пропонується провести спільні кампанії щодо розсекречування всієї інформації, пов’язаної з транзитом відпрацьованого ядерного палива, та виконання вимог законодавства щодо страхування ризиків населення від можливих надзвичайних ситуацій на цьому етапі ядерного циклу.

Інф. «ДТ»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі