Провідні математики світу визначили найкрасивіші формули

Поділитися
З ініціативи українського фізика Наталії Кондратьєвої провідні математики світу визначили найкрасивіші математичні формули. Рейтинг найкрасивіших очолили формули Піфагора та Ейлера.

З ініціативи українського фізика Наталії Кондратьєвої провідні математики світу визначили найкрасивіші математичні формули. Рейтинг найкрасивіших очолили формули Піфагора та Ейлера.

«Я звернулася до математиків із запитанням про красу ідей, які стоять за математичними символами, тобто про красу математичних формул», — розповіла Наталія Кондратьєва в інтерв'ю «Дзеркалу тижня».

У дискусії про красу математичних формул взяли участь Міхаель Атья і Девід Елварсі з Британії, Яків Сінай і Олександр Кирилов зі США, Фрідріх Херцебрух і Юрій Манін із Німеччини, Давід Рюель із Франції, Анатолій Вершик і Роберт Мінлос із Росії та інші математики з різних країн. З українців у дискусії взяли участь академіки НАНУ Володимир Королюк і Анатолій Скороход.

Більшість учених назвали найкрасивішою формулу Піфагора, яка спочатку сприймалася як вираження принципу космічної еволюції.

«Два протилежні начала (два квадрати, які дотикаються ортогонально) породжують третє, що дорівнює їх сумі. Можна дати геометрично дуже гарні інтерпретації», — пояснила Наталія Кондратьєва.

Звання найкрасивішої отримала також формула Ейлера, відомого своїм прагненням ввести красу в науку.

«Деякі математики звертали увагу на те, що в ній «зібралися всі», тобто всі чудові математичні числа, і одиниця таїть у собі нескінченності! — це має глибокий філософський смисл», — підкреслила Кондратьєва.

За її словами, услід за явними фаворитами в рейтингу розташувалися швидше фізичні, ніж математичні формули, які в ХХ столітті змінили уявлення людини про світ, — формули Максвелла, Шредінгера, Ейнштейна.

Також до розряду найкрасивіших потрапили формули, які ще перебувають у стадії дискусії, такі як рівняння фізичного вакууму.

Докладніше читайте в статті Любві Журавльової «Найкрасивіші математичні формули визначені з ініціативи українського фізика» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі