Переможців нагородили. Що далі?

Поділитися
Ось і завершився III Український конкурс науково-популярних статей і фотографій, який проходив у рамках проекту «Наука та інновації — суспільству»...

Ось і завершився III Український конкурс науково-популярних статей і фотографій, який проходив у рамках проекту «Наука та інновації — суспільству». У Великому конференц-залі Національної академії наук України в урочистій обстановці оголошені імена переможців, котрих нагородили грошовими преміями і призами партнерів конкурсу.

Перше місце в номінації «Найкраща стаття» зайняла харків’янка Олена Зеленіна за статтю «Як у Харкові схопили за хвіст Стеллс-невидимку». Друге-третє місця поділили киянки Ольга Павлоцька (стаття «Коли ще жили прабаби Альфа, Бета, Гамма і прадід Уран») і запоріжчанка Ольга Боглевська (стаття «Балакуча тарілка повинна позбавити нас від ожиріння»). Грошовою премією також нагороджений харківський журналіст, який зайняв четверте місце, кандидат фізико-математичних наук Валерій Тирнов.

Першою в номінації «Найкраща фотографія» стала одеситка Олександра Василевська (знімок «Чудовий сад»), друге-третє місця поділили харків’янин Сергій Сверделов (знімок «Вічний танець») і киянин Вадим Плашевський (знімок «Ловець вітру»).

Призами партнерів конкурсу відзначені роботи, які здобули досить високі оцінки журі конкурсу: «Як зберегти український степ?» (автор — Іван Парникоза, аспірант Київського національного університету ім.Т.Шевченка), «Бренд на ім’я Патон» (автор — викладач ліцею Пилип Родик), «Інноваційна ланка» (журналісти з Луганська Марина Савинова і Сергій Прасолов), «Біореактор на смітнику» (доктор хімічних наук Григорій Ковтун), «Африка в серці Європи» (доктор сільськогосподарських наук Валерій Глазко), «Немузичні шкатулки» (одеський журналіст Ігор Муравинець).

Відповідно до умов конкурсу, до розгляду приймали науково-популярні статті та фотографії як опубліковані, так і неопубліковані, присвячені конкретним досягненням української науки. Всі прийняті на конкурс статті і фотознімки без зазначення імені автора (під цифровим кодом) розміщалися на сайті: www/nauka-info.com.ua, де і нині з ними можуть ознайомитися всі охочі. Тут же розміщені оцінки, виставлені міжнародним журі.

Організатори конкурсу ставили перед собою дві мети: піднести престиж науки в очах суспільства і виявити талановитих популяризаторів науки, які вміють просто, дохідливо і цікаво розповісти про великі наукові досягнення та науково-технічні розробки в нашій країні, а також відбити тему науки в жанрі фотографії. Як показав досвід проведення конкурсу «Наука та інновації — суспільству», інтерес до наукової популяристики в Україні не згас, є люди (як журналісти, так і вчені), котрі можуть професіонально та цікаво писати про науку. Ось тільки їхні таланти і здібності по-справжньому не затребувані суспільством, друкуватися їм ніде (видань, які висвітлюють наукову тематику, у країні, що називається, раз, два та й годі), і їхня нелегка праця оплачується дуже скромно. Тому для багатьох талановитих людей наукова журналістика то є лише хобі.

Аналітичну картину стану наукової журналістики в Україні ми представимо в найближчому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі