Не паршива вівця

Поділитися
З наближенням Нового року допитливому розуму властиво заглядати в майбутнє. Що можна очікувати 2005 року?..

З наближенням Нового року допитливому розуму властиво заглядати в майбутнє. Що можна очікувати 2005 року? Про це — науковий прогноз професора Валерія ГЛАЗКА.
У світі станеться вибух нейротропних технологій, повсюдного поширення набудуть методи «косметичної» нейрофармакології, зросте значення діагностики різноманітних форм і стадій онкологічних захворювань на основі вивчення профілів генної експресії, а при лікуванні різноманітних захворювань — використання методів клітинної біології.
Гостріше постануть проблеми зміни клімату, глобального техногенного забруднення та появи нових інфекційних і алергійних захворювань. Активізуються дослідження в галузі безплідності людини та репродуктивних технологій.
Зміниться ставлення до порід, що зникають, тварин і сортів сільськогосподарських рослин; у розвинених країнах створюватимуться спеціалізовані центри та ферми з їхнього збереження.
Посиляться тенденції біологізації середовища проживання людини, біотехнології помітно потіснять продукти штучного хімічного синтезу в медицині і сільському господарстві.
А що цікавого станеться наступного року в нашій країні?
Переживши соціальні потрясіння, пов’язані з президентськими виборами, Україна усвідомить себе одним із давніх центрів виникнення і розвитку європейської цивілізації. Зовсім позбудеться комплексів — спадщини імперського минулого. З повагою почне ставитися сама до себе, і кожний громадянин матиме відчуття власної гідності.
Хочеться сподіватися, що зміниться ставлення держави до науки, з’явиться чітке розуміння — без сучасної науки немає і сучасної європейської держави.
Сільське господарство перестане бути паршивою вівцею, із якою не знають, що робити: і забити шкода, і лікувати дорого.
Аграрна наука стане фундаментальною, зіллється з біологічними науками і науками про Землю. Вона позбудеться другосортності, скандальності та залишків «пролетарської» науки. І стане вона, як і належить науці про сільське господарство, реально вирішувати життєво важливі для України питання збереження її агросфери.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі