В українських вчених практично відсутня інформація про передові дослідження світової науки, заявив заступник міністра освіти і науки Максим Стріха в інтерв’ю «Дзеркалу тижня». Боротися з цим Міносвіти збирається за допомогою передплати західних наукових видань та оплати доступу в провідні наукові бази даних.
«Через економічну скруту останніх двох десятиліть встигло вирости покоління кандидатів наук, значна частина яких не тримала в руках жодного свіжого західного журналу, — наголосив заступник міністра. — Ми створили науку, значною мірою відрубану від того, що діється у світі».
Досягнення українських вчених також залишаються невідомими для ширшого наукового загалу, оскільки інформація про них публікується у виданнях, дані з яких не потрапляють у подальше використання.
«Торік із-поміж 170 тисяч публікацій в Україні, які вважаються науковими, лише 12 відсотків припадало хоч на якось реферовані видання», — зазначив Максим Стріха.
Боротися з такою ситуацією Міністерство освіти і науки України збирається за допомогою передплати на онлайнові версії провідних наукових журналів та купівлі доступу до великих наукових баз даних.
«Зараз потрібна широка передплата «он-лайн» версій провідних видань і баз даних, таких як WEB of Sciencе, — повідомив заступник міністра. — Це один із наймасштабніших проектів, які міністерство запропонує на розгляд Кабінету міністрів. Він потребує значного фінансування».
Детальніше читайте в інтерв’ю Олександра Рожена з Максимом Стріхою у свіжому номері «ДТ».