У нещодавно створеному в НТУУ «КПІ» новому структурному підрозділі — факультеті біотехнології і біотехніки — співробітники кафедри промислової біотехнології проводять розробку технології пробіотичних препаратів нового покоління.
Пробіотики — група медичних, ветеринарних і харчових препаратів та продуктів, до складу яких входять живі клітини непатогенних (не здатних викликати захворювання) мікроорганізмів. Серед багатьох мікроорганізмів найвищу ефективність мають молочнокислі бактерії. «Занурюючись» в організм людини, вони пригнічують розвиток шкідливої мікрофлори і, суттєво впливаючи на стан організму, поліпшують самопочуття.
Серед розробок кафедри — препарати «Лактофлор» та «Бластен». «Лактофлор» коригує порушення мікрофлори і вторинних імунодефіцитів, підвищує детоксикаційну функцію печінки, поліпшує процеси кровотворення, має протипухлинний ефект. Препарат відрізняється традиційно широким для молочнокислих бактерій спектром фармакологічних властивостей: пригнічує ріст патогенної й умовно патогенної мікрофлори харчового тракту, запобігає виникненню дисбактеріозів при антибіотико- і хіміотерапії, нормалізує поверхневу аутофлору шкіри в ослаблених і хворих людей.
«Бластен» — імуномодулятор широкого спектра дії природного походження. Він містить глікопептиди, деякі кислоти, нуклеотиди, поліпептиди і пептиди. Його призначають при різних захворюваннях, що супроводжуються зменшенням імунологічної реактивності і неспецифічної резистентності організму: при хіміо- і променевій терапії онкологічних захворювань бронхів і легень, захворюваннях органів черевної порожнини, статевих органів, сезонних застудах.