24 березня, у понеділок, група з 150 людей увірвалася на територію заводу. Частина з них вдерлася в канцелярію й кабінет директора із запитанням: де печатка й документи?
Територію заводу було окуповано. Її обнесли колючим дротом і ні працівників, ні колишнє керівництво на свої робочі місця не пропускали.
Натовп акціонерів з людей пенсійного віку з ранку до вечора стоїть на майданчику біля заводу. Дехто з них тримає плакати.
Молодики неодноразово влаштовували стрілянину по натовпу гумовими кулями, кидали в неї петарди.
Дах заводу: цегла на ньому — зброя нової буржуазії |
— На якій підставі захоплено завод? — запитали кореспонденти «ДТ» директора «Електроприладу» Юрія Кисляковського.
— Ті, хто захопив завод, не показали нам жодних документів, хоча казали, що, мовляв, кому треба, покажуть...
— Є постраждалі в цій історії?
— Постраждав один — новий «директор» підприємства пан Єфименко, — розповіли працівники заводу. — Але слово «постраждалий» теж слід узяти в лапки. Коли пан Єфименко в оточенні охорони з’явився на сходах прохідної, працівники почали вимагати, щоб він показав документи, на підставі яких захопили підприємство, і розтлумачив, хто його обрав...
Він почав повільно спускатися сходами, а коли залишилася одна сходинка, раптом повернувся й упав навзнак. Хоча до нього ніхто не доторкався. Його відразу ж оточили охоронці. Один із них щось вилив йому на голову. Потім людям показали «закривавленого» директора. Відразу з’явилася «швидка допомога», і його відвезли. Розуміючи, що це спланована провокація, працівники відразу задокументували те, що сталося. Під актом підписалися десятки свідків.
Міноритарні акціонери — вони ж працівники заводу, вигнані зі своїх цехів |
Маємо наочний приклад підриву основ державної влади (зокрема судової), підриваються економічні інтереси держави, руйнується її базис. Який сенс у закликах уряду інвестувати в те чи інше підприємство через інвестиційні фонди або в інший спосіб за таких умов?..