Проект закону «Про функціонування суб’єктів соціологічної діяльності» спрямований виключно на те, аби дати владі важелі впливу на результати соціологічних досліджень, переконаний заступник директора Інституту соціології НАН України Євген Головаха.
«Він виник напередодні доленосних президентських виборів і, вочевидь, спрямований на те, щоб влада — а Мін’юст завжди представляє чинну владу — мала важелі впливу на результати соціологічних досліджень», — так відгукнувся вчений про законопроект, запропонований депутатом від БЮТ Віталієм Чудновським.
На думку Євгена Головахи, спроба узаконити можливість маніпулювання соціологами була зроблена людьми, далекими від науки.
«Зроблено це грубо і незграбно. Чому так дуже переймається долею соціології автор законопроекту, який жодним чином із цією наукою не пов’язаний? Уявіть, що професійна швачка захотіла б створити закон про регулювання фінансової діяльності…» — пояснив відомий соціолог.
Головаха вважає, що запропонований законопроект, котрий закріплює обов’язкове ліцензування держорганами всіх суб’єктів соціологічної діяльності, є спробою введення практики державного авторитаризму.
«Документ написаний у дусі найгірших зразків авторитарних держав. Щось схоже у плані намагання керувати опитуваннями громадської думки (правда, не таке безграмотне) можна знайти хіба що в Білорусі», — наголосив вчений.
При цьому він висловив сподівання, що запропонований проект закону все-таки не буде прийнятий Верховною Радою.
«Дуже сподіваюся, що цього закону все-таки не приймуть — здоровий глузд не дозволить. Та оскільки вже соціологію хочуть поставити під рушницю, то нас чекають жорстокі часи у зв’язку з президентськими виборами», — заявив Євген Головаха.
Детальніше читайте у статті «Вперед, до... цензури і диктатури?» у свіжому номері «ДТ».