ДІАЛОГ УЧЕНОГО ТА ОБИВАТЕЛЯ

Поділитися
Ви побоюєтеся, що продукти харчування, які містять геномодифіковані складові, небезпечні для вашого здоров’я...

Ви побоюєтеся, що продукти харчування, які містять геномодифіковані складові, небезпечні для вашого здоров’я. Ваші родичі — подружня пара — стурбовані передпологовим діагнозом про можливе генетичне захворювання їхньої майбутньої дитини. До кого в таких випадках можна звернутися за консультацією? «В інформбюро з питань генетичних технологій «Інфоген», організованому міжуніверситетським дослідницьким центром «Техніка, праця та культура», — відповідає працівник цього центру Бернхард Візер (Грац, Австрія).

Працівники бюро можуть відповісти на всі запитання, які цікавитимуть вас у цій сфері науки, забезпечити необхідною літературою, відеоматеріалами, мультимедійними програмними продуктами, зробити доповідь, провести семінар або будь-який інший захід. Всю інформацію про «Інфоген» можна знайти на Інтернет-сайті. Скористатися послугами бюро можуть усі бажаючі: від простих громадян, учителів, лікарів і фермерів до організацій, які за своєю діяльністю мають справу з продуктами чи процесами зі сфери генетичних технологій.

«Інфоген» — приклад соціального проекту, розробленого для здійснення активного діалогу генетиків із громадськістю. Він перебуває в руслі нової європейської концепції «Наука для всіх».

Чим же викликане прагнення учених-генетиків вступити в діалог з обивателем? Річ у тім, що в суспільстві процес формування думки про правомірність комерційного застосування генетичних технологій, про межі екологічних і медичних ризиків проходить дуже складно. У дискусіях чуються нотки страху і непевності. Традиційні орієнтири тут не працюють, до того ж, найчастіше навіть експерти дотримуються протилежних точок зору. «Інфоген» же намагається через інформаційну і консультаційну роботу з населенням зробити свій внесок у розуміння проблеми сучасних генетичних технологій і пов’язану з нею дискусію. Головна мета — підтримати процес формування громадської думки. Слід додати: це бюро незалежне і міждисциплінарно орієнтоване, що виключає лобіювання комерційних застосувань нових технологій. У своїй роботі «Інфоген» зобов’язане керуватися виключно науковими критеріями.

Вчені вважають, що концепцію такого відкритого діалогу необхідно поширити й на інші сфери, приміром, потеплішання клімату.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі