Безнога ящірка та сотні інших нових видів були відкриті у 2023 році

Поділитися
Безнога ящірка та сотні інших нових видів були відкриті у 2023 році © Depositphotos / pressmaster
За 2023 рік вчені відкрили близько тисячі нових видів рослин, грибів та тварин.

У 2023 році вчені з Лондонського музею природознавства та Каліфорнійської академії наук виявили майже тисячу нових видів, що доводить, що Земля все ще є домом для багатьох незвіданих чудес, повідомляє CNN.

За словами Скотта Семпсона, виконавчого директора Каліфорнійської академії наук, ці відкриття були зроблені в рік, коли відзначається 50-та річниця Закону США про зникаючі види, який забезпечує захист рослин і тварин, що знаходяться під загрозою зникнення, і допоміг врятувати сотні видів.

«Проте ще мільйон видів залишаються під загрозою через діяльність людини, як-от знищення довкілля, зміна клімату та забруднення», — сказав Семпсон у заяві. «Ми повинні задокументувати живе розмаїття Землі, щоб ми могли працювати над його захистом, і Академія наук Каліфорнії має честь взяти участь у цій важливій глобальній роботі».

Різноманітний список із 968 нових видів включає раніше невідомих динозаврів і вимерлих істот, жуків, метеликів, морських слимаків, геконів, риб, жаб, павуків, рослини, гриби, черв’яків і безногого сцинка.

Вчені, швидше за все, запам’ятають 2023 рік як рік оси. З 815 нових видів, описаних дослідниками Музею природознавства цього року, 619 були різними типами ос-запилювачів, хижих і паразитичних ос.

Надзвичайна кількість відкриттів була проведена завдяки роботі доктора Джона Нойса та Крістера Ханссона, наукових співробітників Музею природної історії, які проводять поточні дослідження з виявлення бджіл, мурах і ос у Коста-Ріці.

«Важливо продовжувати описувати нові види, оскільки багато з них матимуть глибокий вплив на навколишнє середовище, і, не знаючи, як їх називати, ми не можемо передати жодної інформації про них», — сказав Нойес.

Деякі з нових видів ос демонструють різні металеві відтінки, включаючи синій, фіолетовий і помаранчевий. І хоча оси можуть здаватися неприємними, ці комахи допомагають контролювати популяції шкідників, які можуть завдати шкоди сільськогосподарським культурам.

Один з нових видів ос назвали на честь персонажів серіалу «Доктор Хто» - новий вид комах носить ім'я Далеки.

У Анголі було виявлено новий вид безногих ящірок. Безногі ящірки, відомі як сцинки, схожі на змій, ховаються серед листя на лісовій підстилці, щоб полювати на комах та іншу дрібну здобич.

За даними зоопарку Вірджинії, сцинки відрізняються від змій тим, що у них є зовнішні вушні отвори та рухливі повіки. У той час як більшість сцинків однорідного кольору, нещодавно описаний вид Acontias mukwando має рожеве кільце навколо шиї.

Гора Серра-да-Неве забезпечує унікальну екосистему для незвичайних рослин і тварин, які живуть лише на ізольованій вершині. Вона знаходиться на північному краю пустелі Наміб і має прохолодне, вологе середовище.

«Кожен новий вид, який ми описуємо з цієї гори — і інших подібних до неї — є доказом того, що такі місця заслуговують певного збереження», — сказав у заяві науковий співробітник Академії наук Аарон Бауер. «Ми все ще знаходимо нові види на цих ізольованих «острівцях», що говорить нам, що ще не пізно їх захистити».

Також досліджували і вже вимерлих тварин. Дослідники Музею природної історії ідентифікували чотири нові види вимерлих птахів, вивчаючи скам’янілості, у тому числі тих, що жили за часів динозаврів. Одним із найбільш інтригуючих відкриттів року став Kumimanu fordycei, найбільший пінгвін, який коли-небудь існував на Землі. Нелітаючі птахи жили 60 мільйонів років тому і важили приблизно 150 кілограмів.

Також на острові Вайт був знайдений раніше невідомий вид броньованих динозаврів. Відомий як острів динозаврів, острів Вайт вважається одним із найкращих місць для пошуку скам’янілостей динозаврів у Сполученому Королівстві.

Нагадаємо, у Британії також проходить голосування за найкраще фото дикої природи 2023 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі