Ericsson AB, Anoto і Time Manager незалежно одна від одної обіцяють викинути по-дібний товар на прилавки уже в другій половині 2001 року. Зовні така ручка виглядатиме, як стара добра чорнильна канцелярська приналежність. Але поряд з удосконаленим чорнильним картриджем вона міститиме спеціальний процесор для обробки графічної інформації й передавальний устрій, сигнали якого в радіусі дев’яти метрів прийматиме сумісний пристрій (хоч би той же стільниковий телефон чи спеціальний комп’ютерний приймач).
Писати такою ручкою можна і на звичайному папері. А можна і на спеціальному, що розробляють у фірмі Anoto. Зовні такий папір мало чим різниться від традиційного, хіба лиш тонким прошарком сіруватого глянцю. Щоправда, при великому збільшенні можна побачити, що цей глянець являє собою винятково дрібну решітку, котра дозволяє переводити будь-яке зображення в цифрову форму. Це робить спеціальний відеопроцесор, розташований на самісінькому кінчику ручки.
Будь-яке оброблене таким чином повідомлення можна відправити по факсу, роздрукувати за допомогою принтера, переслати електронною поштою, ввести в пам’ять персонального комп’ютера. Схоже, фахівці компанії продумали все, аж до найменших деталей. Невирішеним залишається лише питання ціни. Адже саме від цього чинника й залежить, стане ця чудо-ручка незамінним помічником масового споживача чи залишиться символом технологічної могутності сучасної науки.
Оксана ПРИХОДЬКО за матеріалами зарубіжної преси