А ПРО АЛМАЗИ ЗАБУЛИ?

Поділитися
Добірка «Інновації, котрі змінили світ», виконана експертами журналу «Форбс», викликала чималий інтерес читачів...

Добірка «Інновації, котрі змінили світ», виконана експертами журналу «Форбс», викликала чималий інтерес читачів. Дехто з них надіслав у «ДТ» свої доповнення. Приміром, академік Микола Новиков написав: «Сподіваємося, що буде згадано:

1953 рік — швед Ерік Лундблат, американці Трасф Хол, Герберт Стронг, Френсфс Банді успішно здійснили синтез алмазу, неперевершеного за твердістю й рідкісного в природі мінералу. Вихідною сировиною послужив графіт, широко відома, але м’яка вуглецева фаза. Без кристалів, абразивного порошку, полікристалів синтетичних алмазів, виробництво яких було розпочато в США 1957 р., а в Росії й Україні за оригінальною технологією — 1961 року, були б неможливі багато операцій сучасного виробництва для електронної техніки, оптики, у машинобудуванні та будівництві, гірничій справі. Від використання 6 тонн природних діамантів за рік п’ятдесят років тому до 240 тонн синтетичних діамантів за рік нині — так завдяки інновації змінилися виробництва. Результат отримано у вигляді нових приладів і техніки, вищої продуктивності праці, зростання якості виробів і кращої екології.

Відомі вчені О.Лейпунський, Л.Верещагін, В.Бакуль і безпосередні винахідники видатної технології в різних країнах заслуговують подяки й нашої пам’яті. Тим більше, 2003 рік — це 50-річний ювілей відкриття синтезу алмазу (15 лютого 1953 року), у реалізацію якого вчені України вклали багато сил, енергії та творчості».

На жаль, у списку найвидатніших досягнень, складеному експертами авторитетного журналу «Форбс», синтез алмазів не згадується. І це не єдина несподіванка, що чекає читача. Немає серед відзначених інновацій і багатьох інших видатних відкриттів, із якими ми зазвичай пов’язуємо розвиток людства. Хто має рацію?..

У всякому разі список «Форбса» дозволяє глянути на основні віхи прогресу дещо по-іншому, аніж ми звикли. А це вже чимало!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі