Земельна ділянка: як діяти, якщо сусіди порушили її межі

Поділитися
Роз'яснення дали юристи.

В Україні нещодавно продовжили термін оформлення нерозподілених земельних ділянок. Бувають випадки, коли сусіди грубо порушують межі земельних ділянок. Фахівці адвокатського об'єднання «Бачинський та партнери» розповіли, що треба робити у такій ситуації.

Експерти пояснили, що відповідно до земельного кодексу, порушенням принципів добросусідства є прямий чи непрямий негативний вплив на сусідню земельну ділянку чи її власника.

«Це може бути сміття на території, яке роздувається вітром чи гучна музика ввечері. Є приклади, зміни цільового призначення землі, коли на ділянці різко з’являється худоба і сусіди скаржаться на запах», – йдеться у повідомленні.

Як діяти при порушенні меж земельної ділянки

Юристи зазначили, що всіма порушеннями стосовно земельної ділянки займаються органи місцевого самоврядування. У відділах міських, селищних рад є інформація про площі, власників територій.

При порушенні меж земельної ділянки необхідно зробити такі кроки:

  • Збірати дані щодо порушення.
  • Звернутися до органів місцевого самоврядування.
  • Отримати відповіді.

«Заявник першим кроком збирає документи щодо себе – це паспорт, код платника податків, право на власність землею, проєктні документи. Далі надаються дані щодо порушення меж території – це фото, відео матеріали, свідчення свідків», – пояснили фахівці.

Експерти зауважили, що відповідно до закону «Про звернення громадян», у місячний термін людина отримає відповідь і далі може з нею погодитися, відразу оскаржити у судовому порядку, про що і напише орган місцевого самоврядування.

«Під погодженням меж розуміється домовленість з сусідами щодо території використання, враховуючи розташування дерев, парканів», – резюмували фахівці.

Раніше ми писали, чи мають пенсіонери в Україні сплачувати земельний податок.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі