Виклик швидкої допомоги: покрокова інструкція

Поділитися
Виклик швидкої допомоги: покрокова інструкція © Фонд Віктора Пинчука
Диспетчеру «швидкої» необхідно надавати лише правдиву інформацію.

В Україні екстрена медична допомога входить до Програми медичних гарантій та є безоплатною. Попри війну, бригади екстреної медичної допомоги виїжджають на виклики та рятують пацієнтів. Медичні працівники екстренки працюють цілодобово. У Національній службі здоров'я України (НСЗУ) розповіли, як правильно викликати «швидку» та що потрібно повідомити диспетчеру.

Як викликати «швидку»: куди треба телефонувати

В Україні викликати швидку медичну допомогу можна за номером 103. Диспетчеру, який відповість на дзвінок, необхідно повідомити всю інформацію про стан здоров'я людини, яка потребує допомоги.

«Не можна приховувати ані симптоми, ані іншу важливу інформацію. Наприклад, якщо до пацієнта з підозрою на інсульт викликають швидку, обов’язково потрібно повідомити про підвищену температуру, якщо вона є. Також не можна перебільшувати наявні симптоми з метою, щоб диспетчер прийняв виклик. Завідомо неправдивий виклик спеціальних служб  тягне за собою накладення штрафу», – наголосили у НСЗУ.

Алгоритм виклику швидкої допомоги

При виклику «швидкої» необхідно:

  • Назвати прізвище, стать, вік людини, яка потребує невідкладної медичної  допомоги. Якщо це незнайома людина, необхідно вказати стать і орієнтовний вік. Також треба повідомити, хто і з якого номера телефону викликає бригаду ЕМД.
  • Максимально точно описати скарги та стан людини. Якщо знаєте напевне, то вкажіть причину виникнення невідкладного стану. Наприклад: впав із другого поверху; вибух на виробництві тощо.
  • Відповідати на всі уточнюючі питання диспетчера. Необхідно зберігати спокій під час розмови з диспетчером. Це скоротить час розмови та дасть можливість пришвидшити прибуття бригади швидкої допомоги.
  • Чітко виконувати всі вказівки диспетчера під час розмови та під час очікування на бригаду.
  • Називати точну адресу виклику: район, населений пункт, вулицю, номер будинку,  квартири,  поверх, код домофона і номер під'їзду. Якщо місцеперебування  вулиці або будинку  невідомі,  необхідно уточнити  шляхи  під'їзду  до адреси або місця випадку та його загальновідомі орієнтири.
  • За можливості забезпечити бригаді ЕМД  безперешкодний  доступ  до пацієнта. Якщо ситуація дозволяє, можна зустріти «швидку» на вулиці, щоб лікарі не витрачали час на пошук квартири.
  • Якщо в оселі є домашні тварини, то їх треба закрити в окремій кімнаті чи вольєрі. Це стосується будь-яких тварин,  які можуть ускладнити  надання  меддопомоги  пацієнту.
  • Підготувати паспорт та медичну документацію пацієнта. Якщо знадобиться госпіталізація, документи необхідно передати медикам у лікарні.

Раніше ми писали, як викликати швидку допомогу українським біженцям, які знаходяться у Європі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі