З настанням літа на вулиці з’являється багато кліщів, які можуть переносити небезпечні захворювання. Найпоширенішими з них в Україні є бореліоз, більш відомий, як хвороба Лайма, та кліщовий вірусний енцефаліт. У пресслужбі Міністерства охорони здоров'я розповіли, як розпізнати та захиститися від кліщового енцефаліту.
Як уберегтися від кліщового енцефаліту
Людина може інфікуватися кліщовим енцефалітом через укус кліща, рідше – через вживання в їжу сирого молока кіз і корів, які є носіями вірусу.
«Енцефаліт – це запалення головного мозку, що як наслідок, може призвести до паралічу та смерті пацієнта. Специфічних ліків проти енцефаліту немає – тільки симптоматичне лікування вдома чи в лікарні в разі важкого перебігу», – наголосили у МОЗ.
Щоб уберегтися від кліщового енцефаліту, необхідно завчасно вакцинуватися. У відомстві пояснили, що це щеплення поки не входить до пакета гарантованих НСЗУ медпослуг. Можна придбати вакцину власним коштом.
Як вакцинуватися від кліщового енцефаліту
Вакцина проти кліщового енцефаліту зареєстрована та доступна в Україні у низці аптек та клінік. Є вакцина для дорослих та для дітей. Людина має отримати три дози вакцини.
«Потрібно отримати три дози вакцини. Інтервал між першою та другою дозою 1-3 місяці, між другою та третьою – 5-12 місяців. Першу бустерну дозу вводять через 3 роки, наступні – кожні 5 років після останньої бустерної дози», – пояснили у МОЗ.
Вакцинація проти кліщового енцефаліту потрібна людям, які перебувають на природі: військові, лісники, туристи, рибалки.
Коли потрібно робити щеплення
У МОЗ зазначили, що кліщовий енцефаліт має сезонність – зустрічається з ранньої весни й до пізнього літа.
Вакцинуватися проти кліщового енцефаліту рекомендовано або ранньою весною, але не пізніше двох тижнів до активного етапу в життєдіяльності кліщів або передбачуваної поїздки в місця, де ризик зараження найвищий.
Влітку багато людей страждають від укусів комарів. Вони можуть викликати не лише неприємні відчуття, але й можуть стати причиною алергічної реакції. Нагадаємо, як захистити себе і дітей від комарів та які засоби можна для цього використовувати.
Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для постановки будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!