Важливо знати: чому не можна опалювати приміщення газовою плитою

Поділитися
Важливо знати: чому не можна опалювати приміщення газовою плитою © pixabay/juno1412
Роз'яснення дали експерти.

Через війну, яку розпочала Росія, в Україні тривають бойові дії. Постійні удари ворога пошкоджують об'єкти критичної інфраструктури та житлові будинки. За прогнозами експертів, ця зима може бути важкою. Українці готуються до зими – роблять запас продуктів та утеплюють житло. Видання «ГазПравда» розповіло, чому небезпечно підігрівати приміщення за допомогою газової плити та цегли.

Чому небезпечно грітися газовою плитою

У мережі Інтернет поширюють багато небезпечних способів обігріву приміщення за допомогою газу. Одним з них є спосіб, коли цеглу розігрівають на газовій конфорці.

Фахівці зазначили, що використовувати природний газ не можна без належного провітрювання приміщення.

«Однак якщо в приміщенні недостатньо кисню, то є ризик що вуглець утворить небезпечну сполуку СО – оксид вуглецю. Його називають чадний газ. Логічно припустити, якщо ви хочете обігріти помешкання за допомогою газової плити, то вікна ви зачините, аби не втрачати отримане тепло. Так часто роблять, навіть готуючи їжу. Але це може обернутися серйозною проблемою, яка поставить під загрозу здоров’я та навіть життя», – йдеться у повідомленні.

Так, при недостатньому притоку свіжого повітря й активного використання газової плити – а часто люди (з цеглою чи без неї) для обігріву вмикають усі конфорки і навіть газову духову шафу, в приміщенні може накопичуватися чадний газ. Отруєння ним непоодиноке навіть влітку, а в холодний період кількість нещасних випадків зростає в рази.

«Чадний газ безбарвний і не має запаху. Якщо в вас немає спеціальних датчиків, про його наявність ви дізнаєтеся лише з першими симптомами отруєння, такими як головний біль, нудота, запаморочення, прискорене серцебиття, сухий кашель. У більш важких випадках отруєння спостерігається втрата свідомості, судоми, порушення дихання, після чого людина може померти», – йдеться у повідомленні.

Фахівці підкреслили, що найбільш небезпечно вмикати газову плиту для обігріву на ніч та лягати спати.

«Уві сні людина не зможе відчути симптоми отруєння чадним газом і це, на жаль, призводить до летальних випадків. Саме тому чадний газ ще часто називають непомітним вбивцею», – резюмували вони.

Слід зазначити, що безпечного способу обігріти оселю газовою плитою не існує.

«У технічному паспорті будь-якої газової плити чи поверхні чітко вказано, що це побутовий прилад, який призначений для приготування їжі. Інших функцій вони просто не мають», – йдеться у повідомленні.

Раніше ми писали, чим можна утеплити вікна, щоб зменшити втрати тепла взимку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі