Скоро до школи: як батькам підготувати дитину до 1 класу

Поділитися
Для цього потрібно дотримуватися певних правил.

Через військову агресію Росії навчальний процес в Україні зазнав змін. Не всі школи зможуть проводити офлайн-навчання через небезпеку ворожих обстрілів. Але до нового навчального року готуються батьки, школярі та вчителі.

Фіналіст премії Global Teacher Prize Ukraine 2020 Андрій Олійник розповів виданню «Освіторія», як підготувати дитину до 1 класу.

Підготовка до школи: що треба знати батькам

Щоб підготувати дитину до 1 класу, батькам необхідно дотримуватися таких рекомендацій:

  • Пояснити дитині, хто такий вчитель. Необхідно розповісти майбутньому першокласнику, що вчитель допомагає у навчанні, а також несе відповідальність за учнів. Також слід проговорити з дитиною, як потрібно звертатися до вчителя.
  • Формувати позитивний імідж школи, щоб дитина не мала страху перед 1 вересня. Дитина має розуміти, що школа – це місце, де вона буде щасливою і прийнятою, а не насвареною чи покараною.
  • Пояснити дитині, як потрібно вітатися з учнями та вчителями. Якщо дитина не ходить у садочок, варто потренувати стандартні фрази знайомства.
  • Поступово привчати дитину вдома до «шкільного» розпорядку дня. Слід виділити для дитини робоче місце, де вона зможе зручно сидіти та робити уроки. Також можна практикувати з дитиною вправи для концентрації уваги та робити перерви. Важливо пояснити, що на уроці у школі не можна їсти, оскільки для цього існує перерва.
  • Відповідати на всі питання, які задає дитина про школу. Важливо, щоб дитина не мала страху перед школою.
  • Перевірити, чи знає дитина головні відомості про себе – ім'я, прізвище, імена батьків, місто, країна, домашні адреса, дату народження. Також слід розповісти дитині загальні поняття: пори року, послідовність місяців року та днів тижня, назви різних фруктів, овочів, тварин та рослин, елементарні правила дорожнього руху.
  • Пояснити, що у школі діють певні правила, яких важливо дотримуватися. Це краще зробити в ігровій формі, щоб не муштрувати дитину. Необхідно пояснити, що таке урок, перерва, дзвоник, коли можна відповідати на уроці.
  • Перевірити базові побутові навички дитини. Першокласник має вміти сам одягатися, складати речі у рюкзак. Також важливо пояснити дитині, що у класі треба охайно складати речі в одному місці, а не розкидати їх.
  • Упевнитися, що дитина має навички самообслуговування. Дитина має чітко знати: якщо їй треба до туалету, вийти можна в будь-який момент уроку без окремого дозволу від учителя. Достатньо просто повідомити вчителя, що є потреба вийти.
  • Влаштувати гру-імітацію «Мій перший день у школі». Так можна потренувати всі складові шкільного дня, змоделювати ситуації на уроці чи на перерві.
  • Пояснити дитині алгоритм дій у разі повітряної тривоги. Важливо разом з дитиною пройтися від дому до школи, показати найближчі укриття, розкажіть, як діяти у разі сигналу повітряної тривоги. Скласти разом із дитиною тривожний рюкзачок, який вона братиме з собою до укриття, та пояснити, що у школі потрібно неухильно виконувати інструкції вчителів під час повітряної тривоги.
  • Гуляти з дитиною на шкільному подвір'ї. Дитина має поступово звикати до будівлі школи, подвір'я. Якщо можете, запишіть дитину у гурток при школі або відвідайте День відкритих дверей. Це допоможе дитині сприймати школу як безпечне, дружнє, знайоме середовище.
  • Підготувати себе і дитину до сепарації. Варто говорити з дитиною вже зараз: що школа – це дружнє середовище, там завжди можна попросити про допомогу вчителя, що після уроків на неї чекатиме мама або тато.

Раніше ми писали, як психологічно підготувати дитину до першого класу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі