Придбати до стрибка цін: що треба встигнути купити до зими

Поділитися
Придбати до стрибка цін: що треба встигнути купити до зими © Pixabay
До можливих блекаутів треба підготуватися завчасно.

Минулої зими українці жили в умовах постійних відключень світла через ракетні удари Росії. Цієї зими ситуація може повторитися, бо ворог не залишить спроб знищити українську енергосистему. Тому підготуватися краще завчасно. Є речі, які варто придбати зараз, поки ціни на них не злетіли, пише «Апостроф».

Генератори та портативні зарядні станції

Як зазначають фахівці, перший варіант вдалий для власників приватних будинків, адже він доволі гучний у роботі та випускає багато шкідливих газів. Тоді як зарядна станція підійде для квартири.

Під час купівлі генератора треба звернути увагу на кілька речей. Зокрема, на потужність, оскільки обігрівачі можна під’єднувати не до кожного генератора. Експерти радять бензинові моделі на 800-2000 Вт, ціна на які - від 3,5 тис. до 240 тис. гривень. Оптимальні за ціною-якістю - моделі за 10-17 тис. грн. При цьому дизельні генератори коштують дорожче через потужніший двигун. Мінімально - 18 тис. гривень. Газові також дорогі, проте економніші, й здатні живити електроенергією приватний будинок чи кілька квартир. Бюджетні коштують від 8 тисяч, а дорожчі - до 150 тис. гривень.

Повербанки з різною потужністю

Також бажано мати кілька повербанків для зарядки смартфона, ноутбука або планшета. Є різні типи залежно від місткості:

  • до 5 тис. мАг. - компактні повербанки, які можуть підстрахувати у непередбачуваних ситуаціях, щоб не залишатися без зв’язку;
  • від 5 тис. до 10 тис. мАг - стандартні повербанки, з енергомісткістю, якої вистачить для неодноразової зарядити смартфона;
  • від 10 тис. до 15 тис. мАг - оптимальні варіанти для зарядки кількох гаджетів - смартфона та планшета;
  • вище 15 тис. мАг - туристичні варіанти. Може зарядити ноутбук.

Портативна газова плитка

Для приготування їжі, щоб забезпечити родині нормальне харчування чи в холодну погоду гарячий чай або каву, варто придбати портативну газову плитку зі змінними балончиками.

Функціонує плитка просто - потрібно лише вставити газовий балончик, правильно зафіксувати та запалити. Вартість - орієнтовно від 0,5 тис. до 3 тис. гривень.

Енергосистема країни хоч і з труднощами, але витримала ракетні удари. Газу й вугілля теж вистачило. Це результат колосальної роботи енергетиків усіх рівнів, ремонтників, зенітників. Та й стійкості населення, яке не створювало паніки.  Що треба зробити для підготовки до наступного зимового періоду та що треба робити вже зараз, читайте в матеріалі Ігоря Маскалевича «Як енергетика готується до наступної зими» на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі