Посвідчення водія: як його отримати вперше

Поділитися
Посвідчення водія: як його отримати вперше © freepik/freepik
Для цього необхідно пройти навчання в автошколі.

Українці, які хочуть отримати водійське посвідчення, мають досягти певного віку пройти відповідне навчання та скласти іспити. У Головному сервісному центрі МВС розповіли, як вперше отримати посвідчення водія.

Посвідчення водія: що робити, щоб отримати документ

Щоб скласти теоретичний іспит у сервісному центрі МВС, не обов’язково проходити навчання в автошколі. До теоретичного іспиту можна підготуватися самостійно.

«Майбутні кермувальники, які вирішили самостійно опанувати теоретичний матеріал, можуть вчити теорію відповідно до тем типової навчальної програми. Також можна скористатися онлайн-тренажером із ПДР на сайті Головного сервісного центру МВС. Він відображає всі питання, які будуть на іспиті», – йдеться у повідомленні.

Щоб скласти теоретичний іспит, треба відповісти на 20 питань за 20 хвилин. Під час тесту допускається дві помилки, якщо більше – іспит не складено.

«Наступна спроба буде можлива не раніше, ніж через 10 днів. Цей час виділяється для того, щоб кандидат у водії міг краще підготуватися. У майбутніх кермувальників є необмежена кількість спроб для складання іспиту з теорії», – пояснили у Центрі.

Особи, які проходили теоретичну підготовку в автошколі, можуть складати теоретичний іспит протягом року, допоки дійсне свідоцтво про завершення навчання.

Чи потрібно навчатися в автошколі

Результат теоретичного іспиту, дійсний протягом одного року з дня його успішного складення. За цей час кандидату у водії потрібно знайти акредитований навчальний заклад. Це може бути будь-яка автошкола або та сама, в якій проходили теоретичну підготовку.

Наступний етап – це навчання в автошколі. Майбутній водій має опанувати практичний курс підготовки, скласти внутрішній практичний іспит в автошколі та отримати свідоцтво про закінчення навчання. Цей документ навчальний заклад направляє до сервісного центру МВС.

Кількість практичних годин, необхідних для набуття навичок керування транспортними засобами різних категорій, визначається типовою навчальною програмою підготовки та перепідготовки водіїв. Так, майбутній водій категорії В повинен пройти не менше, ніж 40 годин практичних занять на машині з механічною коробкою передач, та не менше, ніж 38 годин – на машині з автоматичною коробкою передач.

Як скласти практичний іспит

Після навчання в автошколі, видається свідоцтво про закінчення практичного навчання. Документ дійсний протягом двох років.

«За цей час кандидат у водії має скласти практичний іспит у сервісному центрі МВС. Якщо в кандидата у водії закінчився строк дії свідоцтва про закінчення автошколи під час воєнного стану, така особа буде допущена до складання практичного іспиту у сервісному центрі МВС», – йдеться у повідомленні.

Для складання іспитів також треба мати дійсну медична довідка щодо придатності керування транспортним засобом.

У випадку, якщо кандидат у водії не склав практичний іспит у сервісному центрі МВС, то наступна спроба може бути не раніше, ніж через 10 календарних днів. Відлік починається з наступного дня після невдалого складання іспиту.

У Головному сервісному центрі МВС пояснили, що тепер є більше часу на додаткові заняття, аби підготуватись краще до наступної спроби.

Для складання практичного іспиту надається необмежена кількість спроб протягом двох років з дня видачі свідоцтва про закінчення практичної підготовки.

«Особа, що склала практичний іспит у сервісному центрі МВС, отримує перше посвідчення водія строком дії на два роки», – йдеться у повідомлення.

Раніше ми писали, як українцям отримати міжнародне посвідчення водія.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі