Показники електролічильника: що буде, якщо передати із запізненням

Поділитися
Роз'яснення дали у «Прикарпаттяобленерго».

Побутові споживачі в Україні мають щомісяця знімати та передавати показники лічильника світла. Це необхідно робити для того, щоб мати правильні розрахунки за спожиту електроенергію. На Facebook- cторінці АТ «Прикарпаттяобленерго» розповіли, чому важливо вчасно подавати покази лічильника.

У компанії зазначили, що період подачі показників лічильника триває протягом останніх двох днів розрахункового місяця та перших трьох днів – наступного.

«У цей час важливо не забути подати покази свого приладу обліку, навіть якщо у споживача SMART-лічильник», – йдеться у повідомленні.

Щомісяця оператор системи розподілу має здійснювати розрахунок обсягу споживання клієнта відповідно до переданих ним показів приладу обліку.

«У випадку, коли споживач не подає актуальні покази, то використання електроенергії нараховується за середньодобовим споживанням. Відтак, сума, вказана в платіжці за місяць, може відрізнятися від фактичного споживання», – пояснили фахівці.

Також своєчасна передача показників лічильника дозволяє уникнути ймовірності некоректного обліку електроенергії.

«Попри надійність сучасних приладів обліку, через заводський брак, збій у програмі лічильника, або ж фізичні пошкодження, кіловати можуть почати нараховуватися по-іншому. Виявити це якраз і можна при щомісячній подачі показів приладу обліку», – йдеться у повідомленні.

Раніше ми писали, як правильно знімати показники з лічильника газу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі