З початком холодів, Росія може знову наносити ракетні удари по об’єктам критичної інфраструктури, щоб залишити українців без світла та тепла. Краще завчасно підготувати свої домівку до складних часів.
Видання «УНІАН» зібрало поради, які допоможуть утеплити вікна перед похолоданнями.
Як і чим утеплити вікна
Найпростіший спосіб утеплення - заклеїти рами вікон паперовою стрічкою, щоб у щілини не дув вітер.
У будівельних магазинах можна купити самоклеючі гумові ущільнювачі, щоб вікно щільніше закривалося і не пропускало холодне повітря.
Безпосередньо на скло можна наклеїти енергозберігаючу прозору плівку. Її називають «третє скло». Така плівка має термоізоляційні властивості і зменшує втрати тепла.
Як ущільнювач можна використовувати пінополіетилен або пінистий поліетилен. Це недорогий самоклеючий матеріал, який використовують для теплоізоляції вікон. Продається він в будівельних магазинах у вигляді рулонів.
Як правильно утеплити дерев'яні вікна
Подвійне дерев'яне вікно можна утеплити ватою, поролоном або змоченим у воді туалетним папером. Наповнювач викладіть між вікнами по периметру рами або на щілинах, а зверху заклейте малярським скотчем або широким пластиром.
На внутрішню сторону стулки вікна власники дерев'яних вікон клеять ґумовий ущільнювач. Він має довгий термін експлуатації і не заважає відкриттю вікон.
Якщо дерев'яні вікна продуваються вітром, щілини можна замазати парафіном для вікон. Парафін розтоплюють і наносять на віконні рами. Метод ефективний, але досить трудомісткий.
Чим утеплити пластикові вікна
Якщо в пластиковому вікні зносився чорний ґумовий ущільнювач, то це може погіршити його теплоізоляційні властивості. Замінити його можна самостійно, купивши ущільнювач в будівельному магазині. Також можна звернутися в віконний сервіс за заміною.
Пластикові рами замазують спеціальним герметиком для вікон. Метод досить дорогий, оскільки крім герметика потрібно також купити спеціальний пістолет для нього.
Через ракетні атаки ворога може бути відсутнє опалення, газопостачання та електрика. Тому краще вже зараз зробити запаси необхідних продуктів, ліків та речей. Нагадаємо, що треба придбати до зими.