Через повномасштабне вторгнення Росії та постійні ракетні обстріли, минулої зими українці жили в умовах відключення світла. За прогнозами експертів, ця зима може бути не менш важкою.
Щоб підготуватися до відключень світла, краще завчасно придбати необхідні продукти та речі, пише «1+1».
Що треба мати вдома на випадок блекауту
Цієї зими українці також можуть зіткнутися з масштабними відключеннями електроенергії. Ниже знаходиться перелік речей, які краще придбати на випадок аварійних відключень.
- павербанк;
- зовнішній акумулятор;
- туристичний пальник;
- свічки, сірники, запальнички, сухий спирт;
- ліхтарики на батарейках;
- радіоприймач на батарейках;
- батарейки різного типу;
- запаси питної та технічної води на тиждень;
- запас їжі тривалого зберігання, консервів або сублімованої їжі на тиждень;
- теплий одяг, термобілизна, флісовий одяг;
- ліки, аптечка та особисті важливі препарати мінімум на тиждень;
- дитячі підгузки, вологі серветки, дитяче харчування тощо.
Що треба мати вдома цієї зими
Росія буде намагатися залишити українців не тільки без світла, а й без тепла і води. Тож краще зробити запаси необхідних продуктів та речей та поповнювати їх за необхідністю протягом зими.
- Запас продуктів: консерви, запас квасолі, сочевиці, засолене сало, смалець, олія, арахісова паста, печінка тріски, оливки, жирні сири тривалого зберігання, сухе та згущене молоко, сухофрукти, горіхи та мед, кава (краще розчинна), чай, цукерки, шоколад, печиво, зернові хлібці та енергетичні батончики.
- Продукти швидкого приготування: бульйонні кубики чи суміші, мюслі, вівсянка, гречка та вермішель швидкого приготування, сублімовані страви, армійські сухпаї.
- Дитяче харчування та засоби гігієни: запас серветок, підгузків та спеціального харчування, сумішей із розрахунку мінімум на тиждень.
- Запаси для домашніх тварин: корм, наповнювачі для туалету, ліки.
- Питна та технічна вода: обов'язково варто подбати про запас питної води на випадок відключення, а також про місткості, в які ви можете її набирати чи ходити за водою.
- Засоби гігієни: сухі серветки, вологі серветки, антисептики, "сухий" душ, відро та пакети на випадок відсутності каналізації
- Домашня аптечка: пластирі різних розмірів, активоване вугілля та сорбенти, жарознижувальні, знеболюючі, антигістамінні (від алергії), ліки від діареї та шлункових інфекцій, краплі для носа, для очей, ліки від хронічних захворювань мінімум на тиждень, вітаміни.
Як ми переживемо другу воєнну зиму, залежить від трьох чинників: кількості ворожих ударів, результативності нашої ППО й ефективності заходів щодо відновлення енергосистеми. Яка ситуація з енергетикою зараз і до чого слід підготуватися, читайте в матеріалі Ігоря Маскалевича «Якщо енергосистемі знадобилася аварійна допомога для кондиціонерів, що буде в мороз під обстрілами?» на ZN.UA.