Через війну, яку розпочала РФ, в Україні тривають бойові дії. Ракетні удари ворога по об'єктах критичної інфраструктури, можуть виникати екстрені відключення електроенергії та перебої з водопостачанням. Фахівці Центру громадського здоров'я (ЦГЗ) розповіли, що робити, якщо зникло централізоване водопостачання.
Як діяти при відсутності водопостачання
У ЦГЗ пояснили, що використання неякісної води може спричинити отруєння і призвести до серйозних наслідків.
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Якщо зникло централізоване водопостачання, необхідно:
- Використовувати бутельовану/привізну воду, воду з пунктів роздачі, організованих місцевою владою.
- Зберігати запас питної води у чистій, щільно закритій тарі, щоб уникнути забруднення.
- Якщо немає доступу до бутельованої чи привізної води, можна брати воду з бюветів або колодязів, обовʼязково прокип’ятивши її перед вживанням.
- Кип'ятити воду до утворення бульбашок на її поверхні та дайте охолонути природним шляхом.
- Не зберігати воду на сонці. Пластикові та скляні пляшки можуть нагріватися під впливом сонячних променів, що призводить до виділення шкідливих хімічних речовин у воду. Тому краще тримати воду в прохолодному, темному місці бажано в скляних ємностях.
- Слідкувати за терміном придатності води. Вода в пляшках також має свій термін придатності, і вживання її після цієї дати може бути небезпечним для здоров'я.
- Закрити пляшки після використання. Відкриті пляшки можуть стати місцем розмноження бактерій, тому завжди закривайте їх після кожного використання.
- Використовувати воду протягом декількох днів після відкриття. Після відкриття пляшку слід використати за 3-5 днів, інакше якість води може погіршитися.
- Не зберігати воду поруч з хімікатами.
- Багаторазовий скляний посуд потрібно мити щодня з використанням мийних засобів та теплої води, щоб уникнути розмноження бактерій.
- Не використовувати одноразові пляшки повторно. Це може бути небезпечно для здоров’я.
Раніше ми писали, як харчуватися та що можна приготувати, коли немає світла.