Отруєння чадним газом: як убезпечити cебе

Поділитися
Отруєння чадним газом: як убезпечити cебе © pixabay/bou_dee
Рекомендації дали у МОЗ.

Під час зими деякі громадяни використовують газові прилади для обігріву приміщень. Варто пам’ятати, що користуватися такими приладами треба відповідально, зважаючи на можливі ризики. Одним з них є отруєння чадним газом. У пресслужбі Міністерства охорони здоров'я (МОЗ) розповіли, як розпізнати таке отруєння та що треба робити.

Симптоми отруєння чадним газом: як їх розпізнати

У МОЗ пояснили, що від об’єму та часу, впродовж якого людина вдихає чадний газ, залежить ступінь отруєння та вираженість симптомів.

«Проте реакція на отруєння чадним газом може розвинутися і упродовж дуже короткого проміжку часу (навіть кількох хвилин). Люди, які сплять або перебувають у стані алкогольного сп’яніння, можуть отримати смертельне отруєння СО ще до появи симптомів», – йдеться у повідомленні.

Якщо під час нагрівання приміщення будь-яким неелектричним приладом людина почала відчувати один з цих симптомів, то може йтися про отруєння чадним газом:

  • головний біль;
  • нудота;
  • слабкість;
  • втома;
  • прискорене дихання;
  • запаморочення та сплутаність свідомості.

У МОЗ додали, що сильний дефіцит кисню (гіпоксія) внаслідок такого отруєння може призвести до незворотних пошкоджень мозку або серця.

Що робити при підозрі на отруєння чадним газом

Найперше, що треба зробити – вимкнути всі прилади, крім електричних, відкрити вікна, щоби впустити в приміщення свіже повітря та викликати аварійну газову службу за номером 104. 

«Якщо ви або ваші близькі маєте ознаки отруєння чадним газом, викличте також бригаду екстреної медичної допомоги за номером 103, вийдіть самі або винесіть постраждалу людину на свіже повітря, покладіть їй під голову подушку, розстебніть комір і пояс», – пояснили у МОЗ.

Фахівці додали, що найкраща допомога у разі отруєння чадним газом – довготривале вдихання кисню. Але таку терапію можна проводити лише в медзакладі.

Як захиститися від отруєння чадним газом

Для цього слід дотримуватися таких рекомендацій:

  • Не залишати без нагляду ввімкнені газові прилади.
  • Для обігріву приміщень використовувати лише призначені для цього прилади (до прикладу, не використовувати газову плиту).
  • Регулярно перевіряти справність газового обладнання, вентиляційних каналів  та димоходів.
  • У помешканні з пічним опаленням завжди відчиняти заслінку в пічці чи комині.
  • Не встановлювати електровитяжку та газову колонку в одному приміщенні.
  • Частіше провітрювати приміщення, в якому є газові прилади.
  • Встановити детектор чадного газу – прилад для визначення його концентрації в повітрі.
  • Не спалювати нічого в пічці чи каміні, якщо до них не під’єднана вентиляція.
  • Не використовувати генератор чи будь-які бензинові двигуни на відстані менш як шість метрів від вікон, дверей чи вентиляційних отворів. Слід користуватися подовжувачем потрібної довжини, щоби тримати генератор на безпечній відстані.

Раніше у Міністерстві охорони здоров’я розповіли, як розпізнати та допомогти людині при переохолодженні.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі