Не лише ліхтарики: що необхідно мати вдома на випадок блекауту

Інфографіка
Поділитися
Ці речі варто придбати вже зараз.

Через постійні ракетні удари Росії по українській енергосистемі, майбутня осінь та зима можуть бути важкими. Тому краще зараз придбати все необхідне, щоб підготуватися до можливих відключень світла.

Видання «Слово і діло» склало перелік речей, які варто купити перед складним періодом.  

Їжа та одяг

Заздалегідь потрібно запасти теплим одягом та купити термобілизну. Коли холодно, краще надягати кілька шарів одягу на неї.

Питної води потрібно мати запас на три-чотири дні з розрахунку три літри на людину на день. Запас продуктів потрібно робити з огляду на те, щоб вони не зіпсувалися без холодильника.

Це:

  • м'ясні та рибні консерви (не домашнього приготування);
  • сублімовані продукти – каші, супи та готові страви, які достатньо залити невеликою кількістю окропу;
  • сухарі, хлібці, печиво, шоколад, батончики, згущене молоко;
  • горіхи та сухофрукти.

Щодо продуктів, які залишилися в холодильнику: їх можна винести на балкон, якщо температура повітря близько нуля або нижче. Те, що швидко псується, варто з'їсти в першу чергу, продукти, у чиїй свіжості сумніваєтеся, краще викинути.

Гігієна

Запас води потрібно зробити також для гігієнічних процедур із розрахунку 12 літрів на людину на добу.

На випадок відключення води та світла можна купити вологі серветки, сухий шампунь та «сухий душ» (у комплект входить спеціальна губка, просочена гелем, а також рушник. Для використання потрібно лише 50 мл води).

Дорожче буде коштувати портативний душ – ємність, яку потрібно наповнити водою та закріпити у ванній.

У багатоквартирному будинку через блекаут може не працювати каналізація. Фахівці радять використовувати пакети для сміття, в які можна налити трохи води із содою, щоб нейтралізувати запах (або покласти трохи наповнювача для котячого туалету).

Тепло та світло

Ліхтарики та свічки, напевно, є в запасі кожного українця. Зручніший, але й варіант дорожчий, кемпінгові ліхтарі, портативні лампи.

Якщо ще цього не зробили, обов'язково потрібно купити батарейки та павербанки. Як альтернативні джерела енергії можна також використовувати акумулятори, зарядні станції та генератори.

Їжу зручно готувати на туристичній газовій плиті зі змінними балонами. Одного балона вистачає загалом на годину користування.

У разі блекауту не буде опалення. Щоб зберегти тепло у квартирі, краще зібратися всім в одній кімнаті, заклеїти щілини у вікнах, стіни можна утеплити килимами. Заздалегідь можна запастися зимовими спальниками, хімічними грілками або термоковдрою.

Слово і діло
Слово і діло

Енергосистема країни хоч і з труднощами, але витримала ракетні удари. Газу й вугілля теж вистачило. Це результат колосальної роботи енергетиків усіх рівнів, ремонтників, зенітників. Та й стійкості населення, яке не створювало паніки.  Що треба зробити для підготовки до наступного зимового періоду та що треба робити вже зараз, читайте в матеріалі Ігоря Маскалевича «Як енергетика готується до наступної зими» на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі