Українці можуть підписати декларацію з будь-яким сімейним лікарем або педіатром, щоб мати доступ до медичних послуг. У Національній службі здоров'я України (НСЗУ) на власній Facebook-сторінці розповіли, чи може сімейний лікар відмовити в укладанні декларації.
У НСЗУ пояснили, що сімейний лікар не має права відмовляти в укладенні декларації виключно через вік, стать, соціальний статус, історію хвороб, національність пацієнта.
«Сімейний лікар, терапевт або педіатр має право відмовитись приймати декларацію, якщо має оптимальну кількість пацієнтів і в медзакладі лікарям не дозволено перевищувати оптимальну кількість пацієнтів», – йдеться у повідомленні.
Так, оптимальний ліміт декларацій, якщо лікар працює на повну ставку, становить:
- 2000 – у лікаря-терапевта;
- 1800 – у сімейного лікаря;
- 900 – у педіатра.
У НСЗУ підкреслили, що якщо в медичному закладі є лікарі, які ще не досягли ліміту декларацій, але пацієнту відмовляють у підписанні, слід звернутися до керівника закладу за роз’ясненням.
У випадку, якщо всі лікарі в найближчому центрі надання первинної медичної допомоги мають оптимальну кількість пацієнтів – краще пошукати поруч інший заклад. Наприклад, приватний медцентр або лікаря-ФОП, які працюють за договором з НСЗУ.
Знайти заклади, що підписали договори з НСЗУ, та перевірити кількість укладених з лікарем декларацій можна в дашборді «Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги» або запитати у оператора контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.
Раніше ми писали, які обстеження можна пройти безкоштовно у сімейного лікаря.