Останні вихідні червня принесуть в Україну спеку. Під час постійних відключень світла у українців немає можливості користуватися кондиціонерами вдома. Видання theLime розповіло, як охолодити приміщення без кондиціонера.
Захистіть кімнату від світла
Щоб перекрити шлях сонцю і зберегти нічну прохолоду у кімнаті, найперше треба закрити й завісити вікна темними шторами-блекаут або почепити жалюзі. Особливо сильно страждають від спеки у денну пору кімнати, вікна яких виходять на південну сторону, оскільки предмети там найшвидше нагріваються і віддають своє тепло.
Заклейте скло на вікнах сонцезахисною плівкою
Спеціальна сонцезахисна плівка здатна пропускати частину променів, в кімнаті буде достатньо світла, але при цьому температура не буде сильно підійматися. Видимість через таке вікно буде, наче через сонцезахисні окуляри: зовні вікно буде виглядати, ніби обклеєне фольгою, усередині ж буде видно все, що відбувається на вулиці, але трохи темніше.
Зволожуйте повітря
За можливості використовуйте зволожувачі повітря, щоб забезпечити в кімнаті вологість до 50%. Цей спеціальний пристрій можна використовувати практично цілий рік: влітку зволожувачі додають повітрю цілющої вологи, а взимку рятують від шкідливого впливу опалення.
Якщо ж світла немає, не біда – зволожити повітря можна природним способом. Скористайтеся так званим «мокрим» способом екстреного охолодження приміщення без кондиціонера.
Для цього великий шматок тканини, наприклад, старого простирадла чи банного рушника, треба змочити в прохолодній воді, віджати тканину до стану, коли вона мокра, але вода не тече на підлогу. Після цього тканину треба повісити на сушарку чи вікно - повітря з вулиці буде проходити через "вологий фільтр" і трохи охолоджуватися.
Провітрюйте кімнату правильно
У сезон спеки рекомендується провітрювати будинок тільки в темний час доби, коли на вулиці стає досить прохолодно.
Використовуйте холодні чи мокрі простирадла
Ті, у кого є вільні полички в холодильнику, можуть скористатися лайфхаком, щоб засинати у прохолодній постелі. Простирадло спакуйте у великий пакет, щоб на тканину не потрапляла волога. Покладіть її на 15-20 хвилин в морозильник – потрібно охолодити тканину, проте не заморозити її.
Холодне простирадло подарує вам 30-40 хвилин бажаної прохолоди.
Робіть частіше вологе прибирання
Чистота - це завжди добре, а у спеку це найкращий варіант, щоб знизити температуру в кімнаті. Вологе прибирання допоможе домогтися оптимального мікроклімату. Для максимального ефекту варто використовувати крижану воду. Для цього у відро з холодною водою додають до 300 грамів льоду. Він знизить температуру, що допоможе швидше охолодити повітря в кімнаті.
Сховайте пледи в шафу
Щільний текстиль в літню пору накопичує тепло. Взимку це дає зігрівальний ефект, а от влітку така властивість тканини на шкоду. Тож на літо краще прибрати з кімнати все, що може зберігати і роздавати тепло.
Нагадаємо, як заснути в літню спеку. Зараз температура повітря швидко зростає.