З перших днів війни, яку розпочала Росія, багато сміливих чоловіків і жінок стали на захист нашої країни. Рідні та близькі намагаються постійно бути на зв’язку с захисниками, але виникають ситуації, коли через об’єктивні причини зв’язок із бійцем втрачається.
Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій в своєму Telegram-каналі публікує поради для родичів військових підготовлені Міноборони України.
Якщо зв’язок з військовим перервався без попередження та відсутній довше ніж зазвичай, його рідні мають зробити наступне:
- немає зв’язку понад три дні – звернутися до його безпосереднього командира;
- відсутній зв’язок із безпосереднім командиром – звернутися до командира частини чи до його заступника з морально-психологічного забезпечення;
- втрачено контакт з військовослужбовцем більш ніж 10 днів, а зв’язку з командиром немає – звернутися до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем призову захисника.
Щоб зменшити ризик втрати контакту, краще попередньо домовитися щодо правил зв’язку, зокрема:
- визначити періодичність, з якою відбуватиметься контакт;
- домовитись, хто телефонує першим та у який час;
- обговорити, за яких обставин рідним захисника слід звертатися до його командирів чи бойових побратимів.
У разі виникнення додаткових питань рідні можуть звернутися на гарячу лінію Міноборони за номером: 0 800 500 442.
Іноді рідним важко підібрати правильні слова, щоб підтримати близьку людину, яка кожного дня ризикує життям. Нагадаємо, як правильно спілкуватися з членами сім’ї, що воюють.