Корисні поради: як знизити рівень стресу

Поділитися
Корисні поради: як знизити рівень стресу © freepik/freepik
Рекомендації дали експерти.

Тривалий стрес може зашкодити здоров'ю, а також збільшити ризик появи захворювань серця, депресії та тривожних розладів.

Фахівці Центру громадського здоров'я (ЦГЗ) розповіли, що робити, щоб знизити рівень стресу.

Як можна знизити рівень стресу

Щоб зменшити вплив стресу на власне життя, можна змінити поведінку й сформувати нові звички:

  • Додати фізичку активність. Регулярні фізичні вправи можуть зменшити стрес та полегшити симптоми тривоги.
  • Збалансоване харчування. Раціон може впливати і на психічне здоров'я. Необхідно вживати достатню кількість фруктів та овочів (400-600 г н добу), мінімізувати споживання продуктів з високим ступенем обробки.
  • Мінімізувати час з гаджетами. Через надмірне проводження часу «в телефоні» може погіршуватися психологічний стан.
  • Знайти час для себе. Піклування про себе допомагає знизити рівень стресу. Це може бути читання, медитація та будь-яке інше хобі.
  • Проводити час з рідними й друзями. Можна спільно робити добрі справи або займатися волонтерством. Також важливо залишатися на зв'язку з близькими. Це допоможе відчувати спокій та згуртованість.
  • Встановити особисті кордони. Їхнє встановлення дозволяє усвідомити власну цінність — чи то у кар’єрних прагненнях, чи то в стосунках.
  • Не прокрастинувати. Важливо намагатися планувати власні справи. Наприклад, скласти список справ та дотримуватися термінів їх виконання. Прокрастинація може погіршувати продуктивність, а це — привід для стресу.
  • Обійми з близькими. Вони допомагають знизити рівень стресу.

У ЦГЗ наголосили, що не треба боятися звернутися до лікаря при стресі. Лікар допоможе пропрацювати наслідки стресу та визначити, як діяти наступного разу.

Після 24 лютого українці живуть у тривозі та стресі — нерідко хронічному. На його тлі виконання навіть незначних завдань ускладнюється, що дуже погіршує якість життя. Як діяти в такій ситуації  – читайте у матеріалі кандидатки психологічних наук у галузі медичної психології, доцента Олени Лісової «Війна перетворила наш стрес на хронічний: як з цим упоратися» на ZN.UA.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для постановки будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі