Корисні поради: як подолати втому

Поділитися
Корисні поради: як подолати втому © freepik/freepik
Рекомендації дали експерти.

Втома може виникати через надмірне фізичне та психічне навантаження. Важливо слідкувати за власним самопочуттям, щоб не перевтомлюватись та мати час на відпочинок.

Фахівці Центру громадського здоров'я розповіли, як подолати втому.

Що робити, щоб подолати втому

Для цього необхідно:

  • Розподіляти час роботи й відпочинку, приорітизувати свої завдання. Якщо на вас значне навантаження, звертайтесь до колег по допомогу. Не треба ігнорувати обідню перерву. В цей час можна пообідати або пройтися пішки 20-30 хвилин.
  • Дбати про якісний сон. Для дорослих тривалість сну має сягати щонайменше сім годин, для дітей 6-12 років — 9-12 годин, 13-8 років — 8-10 годин. Перед сном слід обмежити використання гаджетів та перегляд емоційно насичених телевізійних передач.Перед тим, як лягти спати, необхідно провітрити кімнату.
  •  Не забувати про повноцінне харчування. Він нього залежить працездатність, розумовий та фізичний стан. Правильно сформувати вашу тарілку можна за допомогою сервісу "ПроЗдорове" за посиланням.
  • Регулярна фізична активність. Отримати заряд бадьорості можна від ходьби, бігу, катання на велосипеді чи ковзанах. Для дорослих займатися треба щонайменше 150 хвилин на тиждень.
  • Зберігати оптимізм. Негативні емоції значно впливають на здоров’я. Тому слід будувати доброзичливі взаємини з колегами й рідними.
  • Не забувати про саморозвиток. Щоб відволіктися від буденних справ можна читати книжки, вивчати мови або знайти якесь хобі.

У ЦГЗ наголосили, що на сьогодні немає спеціального медикаментозного лікування втоми, ви можете просто змінити щоденні звички й крок за кроком покращити своє життя. 

«Якщо ваш стан здоров’я попри намагання не поліпшився, зверніться по допомогу до фахівця», – резюмували фахівці.

Раніше лікар-імунолог, кандидат біологічних наук Борис Донськой розповів, як захиститися від стресу та як він впливає на організм.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для постановки будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі