Як захиститися від обмороження і переохолодження: поради для військових

Поділитися
Як захиститися від обмороження і переохолодження: поради для військових © 66 окрема механізована бригада імені Мстислава Хороброго
З настанням холодів ця проблема стоїть гостро.

З перших днів війни, яку розпочала Росія, багато українців стали на захист нашої країни. Військові перебувають у важких умовах і постійно ризикують життям. З настанням холодів посилився ризик отримати переохолодження або обмороження.

Начальник служби охорони здоров’я бригади Гвардії наступу «Сталевий кордон» назвав базові правила, які допоможуть уникнути цих проблем, пише «Українська правда».

Як уникнути переохолодження та обмороження

  • Не носіть металевих прикрас. Оскільки метал швидше притягує холод, це може вплинути на зниження температури.
  • Обмежуйте вживання нікотину. Під час паління в організмі відбувається звуження судин, що пришвидшує переохолодження організму.
  • Підбирайте зручний одяг. За словами медика, одяг має бути підібрано відповідно до сезону. Він має бути вільним й між ним має зберігатися прошарок повітря. Бажано, щоб верхній шар одягу був водонепроникний і вітронепроникний.
  • Носіть комфортне взуття. Воно повинно відповідати розміру вашої ноги. Потрібно обов’язково використовувати устілки.  Шкарпетки мають бути сухі й натуральні. Якщо є можливість, використовуйте шкарпетки спортивного призначення, адже вони краще відводять вологу і зберігають кінцівку сухою.
  • Не зловживайте шкарпетками. За словами військового медика, не варто одягати декілька пар шкарпеток, оскільки це призводить до стиснення нижніх кінцівок та порушення кровообігу, що призведе до обмороження.
  • Використовуйте хімічні грілки. Їх можна використовувати для профілактики обмороження та переохолодження. Вони існують одноразові та багаторазові.
  • Не намагайтеся зігрітися снігом. Якщо виникло обмороження кінцівки, потрібно спробувати її зігріти. Бойовий медик  зазначає, що не можна обтирати пошкоджену ділянку шкіри снігом чи іншими предметами, оскільки це може призвести до пошкодження шкіри й занесення інфекції в рану.

Нагадаємо, як розпізнати переохолодження та допомогти людині при ньому. Поради дали у Міністерстві охорони здоров’я.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі