Гарячка Західного Нілу: як захиститися від хвороби

Поділитися
Гарячка Західного Нілу: як захиститися від хвороби © unsplash.com
Роз'яснення дали експерти.

Геморагічна гарячка Західного Нілу є небезпечним вірусним захворюванням, яке передається через укуси комарів. Хвороба може спричинити лихоманку та висипання на шкірі, а в тяжких випадках — запалення мозку та його оболонок. Фахівці Центру громадського здоров'я (ЦГЗ) розповіли, як розпізнати симптоми та уберегтися від захворювання.

Як передається лихоманка Західного Нілу

У ЦГЗ пояснили, що основним джерелом та резервуаром гарячки Західного Нілу в природі є перелітні птахи, які у крові мають високі концентрації вірусу, значно менше значення як резервуар мають деякі дрібні ссавці, гризуни та кажани.

«Комарі кусають інфікованих особин і можуть передати вірус іншим тваринам чи людям. Сприйнятливість людей до хвороби є високою, хоча до 80 % людей переносять хворобу безсимптомно», – йдеться у повідомленні.

Найбільш вразливими до хвороби вразливими є люди в місцях великої концентрації комарів і птахів:

  • працівники тваринницьких комплексів і птахоферм;
  • люди, які живуть біля водних об’єктів;
  • мисливці;
  • туристи;
  • лісники;
  • військовослужбовці, які тривалий час перебувають біля води чи на заболоченій території.

Найчастіше хворіють на гарячку Західного Нілу влітку та восени. У ЦГЗ пояснили, що хвороби не передається від людини до людини.

Де знаходяться місця поширення гарячки Західного Нілу

Вірус найпоширеніший в Африці, Азії, Центральній Америці, Австралії, а також у США, Канаді та Мексиці.

У ЦГЗ зауважили, що в Україні з початку серпня цього року зареєстровано 41 лабораторно-підтверджений випадок захворювання на гарячку Західного Нілу, а з початку року — 50 випадків.

«У літній період хворобу діагностували в Києві та Київській області, і один випадок зареєстровано в Полтавській області», – додали у ЦГЗ.

Як розпізнати лихоманку Західного Нілу

Фахівці зауважили, що більшість людей під час зараження вірусом не відчувають жодних симптомів, дехто — легкі ознаки ГРІ.

Приблизно у 20% хворих у проміжок між декілька днями та 2-3 тижнями після зараження, а найчастіше через 3-6 днів, можуть з'явитися симптоми, схожі на грип:

  • висока температура;
  • головний біль;
  • біль у м'язах і суглобах;
  • слабкість;
  • нудота;
  • діарея.

Основна кількість виявлених випадків захворювання проявляються у вигляді менінгіту та енцефаліту. Летальність від гарячки Західного Нілу складає 2-14%.

Після перенесеної хвороби формується стійкий імунітет.

Як захиститися від гарячки Західного Нілу

У ЦГЗ наголосили, що зараз не існує ні специфічного лікування, ні вакцини проти цього захворювання. Лікування симптоматичне.

«Щоб уникнути інфікування гарячкою Західного Нілу передусім бережіться від комариних укусів: носіть захисний одяг, використовуйте сітки на вікнах, фумігатори та репеленти», – додали фахівці.

Якщо помітили в себе симптоми грипу чи ГРІ невдовзі після укусів комарів, не потрібно займатися самолікуванням, треба негайно звернутися до лікаря.

Раніше фахівці Центру громадського здоров'я розповіли, як виникає лістеріоз та що робити, щоб захиститися від захворювання.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для постановки будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі