Фальшиві ліки: як розпізнати підробку

Поділитися
Фальшиві ліки: як розпізнати підробку © freepik/freepik
Є кілька дієвих порад, які можуть допомогти.

Війна, яку розпочала Росія, суттєво вплинула на матеріальне становище українців. Шукаючи більш доступні препарати, вони можуть помилково купити підроблені ліки. За даними Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ), кожен десятий лікарський засіб у країнах із низьким та середнім рівнем доходу, серед яких і Україна, – підроблений або неякісний, пише «Українська правда».

Шахраї підробляють абсолютно все: від звичайних знеболюючих до дорогих препаратів. Але найчастіше – це дефіцитні або дороговартісні ліки від тяжких хвороб, вживання яких може призвести до тяжких наслідків для здоров’я й навіть смерті.

За класифікацією ВООЗ, підробкою можуть бути:

  • препарати, у яких немає активної речовини;
  • препарати, у яких наявні всі речовини, але невідомо, за яких умов і технологій їх було отримано;
  • препарати, у яких дорожчу речовину замінено на аналогічну, але меншої вартості.

Неякісні ліки поділено на категорії:

  • виготовлені на сертифікованих фармацевтичних підприємствах, але із порушенням технологій;
  • перепаковані ліки, термін зберігання яких минув;
  • препарати, вміст та упаковку яких умисно фальсифікували у підпільних цехах.

Останні дві групи медичних препаратів становлять найбільшу загрозу для здоров’я людини.

Як розпізнати підробку

Цілісність та зовнішній вигляд упаковки

Уважно роздивіться упаковку: вона має бути цілою, поліграфія на упаковці та інструкції має бути чіткою, без недоліків. Також перевірте зовнішній вигляд самих пігулок: не повинно бути тріщин чи видозміненого кольору, незвичного запаху.

Маркування

Звірте маркування на блістері або ампулах з інформацією на коробці та в інструкції. Мають співпадати: назва лікарського засобу, назва та адреса його виробника, реєстраційний номер, номер серії, доза діючої речовини в кожній одиниці та їх кількість в упаковці, термін придатності, умови зберігання.

Наявність державної реєстрації препарату

Перевірте, чи є препарат у Держреєстрі лікарських засобів за цим посиланням. Для перевірки ліків також можна скористатися мобільним додатком "Ліки Контроль".

Сертифікат якості препарату

Якщо у вас виникли сумніви, запитайте в аптеці про наявність сертифіката якості лікарського засобу. Звірте маркування на придбаній упаковці із даними сертифікату. Також радимо зберігати чек, поки повністю не використаєте ліки.

Ліцензія аптечного закладу

Перевірте, чи є ліцензія в куточку споживача. Зверніть увагу, чи збігається назва та адреса. Радимо купувати медичні товари не на просторах Інтернету, в Telegram-каналах, Viber-чатах чи у незнайомців, а лише у перевірених мережевих аптеках, які давно працюють на ринку України або робити замовлення на легальних сайтах.

Нагадаємо, починаючи з 1 липня лікарські засоби, які входять до програми «Доступні ліки», будуть відпускатися в аптеках лише за електронним рецептом. Таку норму щодо відпуску ліків за електронним рецептом застосовуватимуть на всій території України, винятком є прифронтові території.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі