В Україні через збої в роботі мобільного оператора «Київстар», деякі громадяни не можуть отримати смс-повідомлення із номером е-рецепта на ліки. У Міністерстві охорони здоров'я розповіли, що робити у такій ситуації та як отримати електронний рецепт.
Як отримати е-рецепт на період відновлення зв'язку
У МОЗ пояснили, що для отримання нових рецептів з 15 грудня 2023 року лікар обовʼязково має надрукувати пацієнту паперову інформаційну довідку або передати її в електронному вигляді.
«Така інформаційна довідка міститиме і номер рецепта, і код його погашення, який необхідно надати працівнику аптеки. Зокрема, це можна зробити дистанційно в узгодженому між лікарем та пацієнтом форматі (телефоном, месенджером тощо)», – йдеться у повідомленні.
Якщо пацієнт отримав рецепт до 14 грудня включно, але досі не прийшло смс, можна повторно звернутися до лікаря. Лікар згенерує нову інформаційну довідку, яка міститиме дані, необхідні для погашення рецепта в аптеці.
«Якщо попередньо вам був виписаний е-рецепт, проте смс все ж вдалося отримати – не потрібно інших додаткових кроків. Як і раніше, ви можете звернутися до аптеки та предʼявити номер рецепта та код його підтвердження з отриманого повідомлення», – пояснили у відомстві.
Також у МОЗ наголосили, що ці зміни є тимчасовими та вжиті на період кризи, до того ж вони стосуються користувачів усіх мобільних операторів.
«Після повноцінного відновлення звʼязку серед усіх абонентів мобільного оператора, смс-інформування пацієнтів про номер та код погашення е-рецепта буде відновлено», – йдеться у повідомленні.
У відомстві додали, що зазначені зміни не впливають на процеси щодо виписування електронних рецептів на медичні вироби.
«Отже, під час виписування е-рецепта на тест-смужки за програмою реімбурсації смс-повідомлення із номером та кодом рецепта буде надходити пацієнту як і зазвичай», – пояснили у МОЗ.
У відомстві зазначили, що у період дії воєнного стану лікар за вибором пацієнта може виписати паперовий рецепт на рецептурні лікарські засоби за власні кошти пацієнта.
«Виняток становлять наркотичні ліки, а також лікарські засоби, які входять до програми реімбурсації – їх відпуск здійснюється виключно на підставі електронного рецепта», – йдеться у повідомленні.
Проте і тут є певні винятки, коли діє паперовий рецепт:
- для призначення екстемпоральних препаратів (тобто таких, які виготовляються в аптеці);
- на територіях, де ведуться активні бойові дії у випадку відсутності технічної можливості виписати/відпустити електронний рецепт.
Також можливість використання паперових рецептів на ліки та медвироби, що підлягають реімбурсації, зберігається для тимчасово окупованих територій і територій, де ведуться активні бойові дії.
Раніше ми писали, чи можна отримати електронний рецепт, якщо немає смартфона.