Екстремальна спека: як запобігти погіршенню самопочуття

Поділитися
Рекомендації дали у МОЗ.

Влітку спека може негативно позначатися на стані здоров'я. Тривале перебування на сонці є небезпечним, оскільки зростає ризик отримання сонячного удару. Також від спеки особливо потерпають люди похилого віку, діти до двох років, а також особи з хронічними захворюваннями та психічними розладами.

У пресслужбі Міністерства охорони здоров'я (МОЗ) розповіли, як уберегтися від спеки та запобігти погіршенню стану здоровя.

Як уберегтися від спеки

Фахівці МОЗ дали такі рекомендації:

  • Уникати перебування на вулиці у спекотні години (з 10:00 до 18:00) – якщо це неможливо, то слід ховатися від прямих сонячних променів. Зокрема, носити вільний одяг з натуральних тканин, одягати капелюх на голову. Також на відкриті ділянки шкіри слід наносити сонцезахисний крем.
  • Проводити більше часу у приміщенні з кондиціонером – оптимальна температура в кімнаті має бути на 5-6 градусів нижчою за зовнішню. Знижувати температуру треба поступово – на декілька градусів.
  • Пити багато рідини – це треба робити, навіть якщо немає відчуття спраги. У спеку варто обмежити споживання кави та напоїв, що містять кофеїн. Краще обирати чисту воду. Потрібно регулярно пити воду, щоб не було зневоднення. Кожні 15-20 хвилин слід робити декілька ковтків води.
  • Охолоджувати шкіру – якщо є можливість, то можна часто приймати прохолодний душ. Допомогти тілу трохи охолонути також можна, якщо вмитися прохолодною водою або занурити в неї руки та ноги.
  • Дотримуватися збалансованого харчування – у спеку необхідно їсти легку їжу. Зокрема, продукти з високим вмістом води – полуниця, огірки, селера, кавуни, листя салату. Вони допомагають відновлювати рідину в організмі.
  • Обмежити спортивні активності – краще перенести спорт на прохолодну частину дня. Під час тренування слід пити багато води, частіше робити перерви, щоб не навантажувати додатково організм у спеку.
  • Ніколи не залишати дітей та домашніх тварин у машині – у спеку машина швидко нагрівається, тому у тих, хто у ній залишається, може трапитися тепловий удар.

У МОЗ додали, що у дуже спекотні дні варто бути уважними до свого здоров’я та стану людей навколо.

«Якщо вам або комусь із тих, хто поряд із вами, раптом стало зле – не зволікайте, звертайтеся по медичну допомогу», – йдеться у повідомленні.

Раніше ми писали, як допомогти домашнім тваринам у літню спеку.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі