Двотарифний лічильник: як він допоможе зменшити суму у платіжці за світло

Поділитися
Двотарифний лічильник: як він допоможе зменшити суму у платіжці за світло © Gerd Altmann / Pixabay
Лічильник має два режими обліку.

Попри війну, українці мають оплачувати комунальні послуги. Зокрема, необхідно своєчасно платити за світло та передавати показники лічильника. Існує ймовірність, що побутовим споживачам доведеться платити за світло за собівартістю, оскільки енергетична інфраструктура потребує відновлення після ракетних атак ворога. Видання «На пенсії» розповіло, як двотарифний лічильник допоможе заощадити на оплаті електроенергії.

Двотарифний лічильник світла: як він працює

Двотарифний лічильник запрограмований на два режими обліку — день і ніч. І якщо за використання електроенергії вдень потрібно буде заплатити за звичайним тарифом, то нічний тариф буде вдвічі нижчим. Період «ніч» рахується з 23:00 до 7:00.

Зараз тариф на світло для населення становить 2,64 грн/кВт-год. За наявності двотарифного лічильника у нічний час доби послуга оплачується за тарифом 1,32 грн/кВт-год.

Наприклад, сім’я із трьох осіб, яка проживає у квартирі з електроплитою та бойлером, споживають приблизно 300 кВт-год електроенергії на місяць. При відсутності двотарифного лічильника за таку кількість електроенергії за тарифом 2,64 гривні доведеться сплатити 792 гривні.

Якщо встановити двотарифний лічильник та споживати більшість електрики в нічний час, то частина електроенергії (наприклад, 200 кВт) оплачуватиметься за вдвічі меншим нічним тарифом — 1,32 гривні.

Так споживач заплатить 264 гривні за електроенергію, використану в нічну частину доби, і стільки ж за денну. Загалом вийде 528 гривень. Таким чином, за місяць вдасться заощадити понад 260 гривень.

Як встановити двотарифний електролічильник

Побутові споживачі, які хочуть встановити двотарифний лічильник, мають звернутися до своєї компанії-постачальника електроенергії:

  • подати заяву про зміну тарифу. При собі потрібно мати паспорт, ідентифікаційний номер та чинний договір на постачання електроенергії;
  • оплатити послугу з встановлення нового лічильника та отримати список сертифікованих моделей; купити лічильник самостійно або у постачальника електроенергії. Його ціна становить близько 3000-4000 гривень;
  • провести процедуру параметризації нового пристрою у постачальника електроенергії;
  • викликати майстра від електромережі для заміни лічильника, який розпломбує старий, а також встановить та опломбує новий. Після завершення робіт він має видати відповідний акт.

Раніше ми писали, як можна менше платити за електроенергію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі