COVID-19 повертається: що робити, якщо захворів

Поділитися
COVID-19 повертається: що робити, якщо захворів © unsplash/enginakyurt
Рекомендації дала експертка.

В Україні протягом останніх двох тижнів у деяких областях фіксують зростання госпіталізацій хворих, у яких діагностують COVID-19. Ветеран ЗСУ, співзасновниця БФ «СВОЇ» Леся Литвинова на Facebook-сторінці розповіла, як діяти, якщо з'явилися симптоми коронавірусної інфекції.

Що робити, якщо захворів на COVID-19

Литвинова зазначила, що сам по собі позитивний тест  ні про що не говорить, крім того, що ковід є.

«Це не дорівнює важкому перебігу, але вимагає обмежити контакти», – сказала вона.

За її словами, пневмонія визначається методом аускультації (вухом, якщо простіше), за допомогою УЗД, рентгена, або КТ.

«Але при ковідній пневмонії вухом можна нічого не почути, а рентген не є показовим. КТ або УЗД має сенс робити в тому випадку, якщо є задишка, тахікардія, та / або низька сатурація в стані спокою», – йдеться у повідомленні.

Литвинова пояснила, що визначити тип пневмонії (бактеріальна чи вірусна), можливо виключно за результатами аналізів крові.

«Приймати антибіотики має сенс виключно при бактеріальній інфекції.  Профілактично вони працюють приблизно так саме, як ванна з йоду на випадок, якщо в найближчій перспективі є ризик подряпин. Стандартний набір аналізів: ЗАК з формулою, СРБ, прокальцитонін», – підкреслила вона.

Литвинова додала, що сатурація вище 90 не є приводом для істерики.

«Зниження сатурації може бути пов'язане не тільки з функцією дихання, а й, наприклад, з низьким гемоглобіном, проблемами з серцем, або судинами», – йдеться у повідомленні.

Вона пояснила, що частота дихання в нормі становить 12-20 вдихів на хвилину.

«Пульс в нормі 60-80 ударів на хвилину. І те і інше вимірюється в стані спокою. Значно збільшені показники можуть казати про дихальну недостатність, яку ваш розумний організм намагається компенсувати. Нав'язливий кашель, до речі, може казати про те ж саме», – додала Литвинова.

За словами експертки, кисень використовується як допоміжна терапія і не є лікуванням. У випадку, якщо респіраторна підтримка потрібна довготривало, СРАР, або ВРАР – кращий вибір, ніж концентратор.

«Температура, яка тримається під контролем за допомогою парацетамолу, або ібупрофену – нормальний процес», – резюмувала вона.

Нагадаємо, що новий штам коронавірусу з умовною назвою FLiRT передається від людини до людини швидше, ніж попередні варіанти цієї інфекції.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі