Арештований рахунок: що робити якщо заблокували картку для соціальних виплат

Поділитися
Юристи пояснили, як діяти в такій ситуації.

Навіть під час війни українці продовжують отримувати пенсії та соціальні виплати. Однак іноді трапляються ситуації, коли картку для соціальних виплат блокують.

Юристи «Право на захист» пояснили, як діяти у такій ситуації. Вони підкреслили, що  заборона накладати арешт на рахунки зі спеціальним режимом використання чітко встановлена нормами чинного законодавства.

Згідно з ним не підлягають арешту кошти, які перебувають на рахунках зі спеціальним режимом використання, спеціальних та інших рахунках, звернення стягнення на які заборонено законом.

Банк, інша фінансова установа, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері скарбничого обслуговування бюджетних коштів, у разі надходження постанови виконавця про арешт коштів, що знаходяться на таких рахунках, зобов'язані повідомити виконавця про цільове призначення рахунку та повернути постанову виконавця без виконання в частині арешту коштів, що знаходяться на таких рахунках.

Таким чином, не підлягають арешту кошти, які перебувають на рахунках зі спеціальним режимом використання та інших рахунках, звернення стягнення на які заборонено законом.

Тобто банк не має права арештовувати:

  • зарплатні рахунки;
  • пенсійні рахунки;
  • картки для виплат стипендії;
  • рахунки для виплат соціальної допомоги та інших соцвиплат;
  • картки на виплату коштів на дітей.

Однак, якщо такий банківський рахунок все-таки заблоковано, то для початку необхідно з’ясувати, що ж стало причиною блокування рахунків.

Що робити, якщо соціальний рахунок заблоковано

  • Особа, рахунки якої заблоковані має право звернутися до банку в якому обслуговується її рахунок для отримання інформації про причини такого блокування.
  • Тоді особі необхідно з’ясувати яким саме виконавцем був накладений арешт, державним чи приватним, а також уточнити його дані для зв’язку. Цю інформацію також можна отримати в банку.
  • Отримавши всю необхідну інформацію не варто поспішати покидати відділення банку, адже для зняття арешту з зарплатного рахунку (рахунку для отримання соціальної допомоги, пенсії чи стипендії) необхідно надати виконавцеві докази того, що такий рахунок використовується виключно для отримання заробітної плати, пенсії, стипендії, соціальної допомоги. Для цього необхідно замовити довідку з банку про те, що рахунок має цільове призначення.
  • Маючи на руках довідку з банку та інформацію про виконавця слід підготувати звернення до виконавця з проханням зняти арешт з соціального рахунку.
  • Приватний чи державний виконавець, отримавши заяву та довідку з банку від особи, рахунки якої були арештовані за його постановою, не пізніше наступного дня розглядає їх та, у випадку обґрунтованості такого звернення, виносить постанову про зняття арешту з рахунку, який має спеціальний режим використання (для отримання соціальної допомоги, пенсії, стипендії) і направляє її до банку для виконання.
  • Банк, в свою чергу, зобов’язаний зняти арешт з рахунків зазначених в постанові про зняття арешту.

У випадку, якщо ж виконавець відмовляється зняти арешт з банківського рахунку, необхідно буде звертатися до суду, який видав виконавчий документ зі скаргою на дії такого виконавця.

Багато українських пенсіонерів отримують пенсію на банківську картку. Нагадаємо, що робити, якщо закінчилась дія банківської картки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі