Про відповідні дані моніторингу повідомляють місцеві ЗМІ з посиланням на оператора станції - компанію Tokio Electric Power Co (TEPCO).
Станом на 22 березня рівень йоду-131 перевищив норми у 126,7 раза, а рівень цезію-134 був вищим за норми у 24,8 раза.
Тим часом над будівлею третього енергоблоку аварійної АЕС "Фукусіма-1" знову з'явився чорний дим. Однак згідно з повідомленнями, це пара, що виходить з реактора, який охолоджують морською водою.
У даний час на всіх шести енергоблоках відновлено електропостачання, але штатну систему охолодження запустити поки не вдалося. Експерти побоюються, що стрижні в реакторах розплавляться.
Над другим реактором АЕС знову з'явився дим, радіація дещо впала. Не виключено, що з димом вирвалися на свободу стронцій і йод. У зв'язку з цим робітників було терміново евакуйовано і вивезено в безпечне місце втретє за два дні. Зараз на станції прилади показують 231 мiкроЗiверт за годину, що в два рази менше, аніж до викиду.
Як повідомлялося, потужний землетрус магнітудою 9,0 стався в Японії 11 березня. Після нього обрушилося цунамі, в результаті чого інфраструктуру північно-східних районів країни було практично зруйновано. Окрім того, стихійне лихо вивело з ладу систему охолодження реакторів на АЕС "Фукусіма", що призвело до аварії і витоку радіації.
За останніми даними, кількість загиблих і постраждалих від стихії перевищила 25 тис. осіб.
За матеріалами: РБК