Тим часом інспектори Міжнародної організації ООН з атомної енергії заявили, що у пошкоджених реакторах тривають витоки, хоча експерти не в змозі визначити, звідки саме.
Відновлення освітлення в приміщеннях станції полегшить роботу техніків й інженерів, які намагаються зараз запустити системи охолодження.
Компанія-оператор Tokyo Electric Power підтвердила, що перша спроба запустити насоси третього реактора буде зроблена в середу, 23 березня. Однак керівництво компанії зазначає, що інженерам ще належить перевірити пошкоджене обладнання, а також здійснити вентилювання приміщень, щоб не допустити вибуху можливої газово-повітряної суміші при включенні електродвигунів.
На думку експертів, на підключення всіх систем реактора підуть тижні або навіть місяці.
Рано вранці у вівторок, 22 березня, були відновлені роботи на АЕС «Фукусіма-1». Раніше довелося на короткий час евакуювати рятувальників, так як з двох реакторів виходили пара і дим.
До вечора вівторка вдалося провести кабелі електропостачання до всіх шести реакторів.
Також у вівторок пожежні за допомогою брандспойтів спробували знизити температуру паливних стрижнів на третьому й четвертому реакторах.
Відновлювальні роботи на АЕС ускладнюються великою кількістю сміття й уламків після вибухів, що сталися минулого тижня. Зокрема, утруднений під'їзд техніки.
Тим часом підвищений рівень радіації зареєстровано в морській воді приблизно в 16 км від узбережжя, на якому розташована «Фукусіма-1».
Енергетична компанія Tepco заявила, що розслідує ці повідомлення.
За матеріалами Бі-Бі-Сі