«Я думаю, передчасно порівнювати з другим Чорнобилем за викидом радіації, але за масштабами йобладнання, звичайно, це дуже багато. З точки зору економіки втрат тут вже набагато більше для станції, ніж на ЧАЕС», - сказав він.
«З точки зору наслідків - ще не ясно. За нашими уявленнями, поки повинно бути менше. У нас немає зараз ніяких підстав говорити, що за рівнем шкоди навколишньому середовищу і людям - це буде другий Чорнобиль», - вважає атомник.
Експерт зазначив, що наразі основне завдання для японців - відновити електропостачання охолоджуючого обладнання. «Якби вдалося, було б все нормально. Але вони шосту добу намагаються, чомусь поки не виходить», - сказав він.
«Теоретично подача електрики могла б вирівняти ситуацію. Системи охолодження швидше за все не пошкоджені. Але там дуже високий рівень радіації, невідомо, чи вдасться їх підключити», - зазначив експерт.
Атомник також вважає, що скидання з води з вертольотів і за допомогою водометів навряд чи може ефективно охолодити реактори, однак допомагає знизити рівень радіації за рахунок меншого розпилення. «Вода повинна надходити в простір між корпусом самого реактора і стінами залізобетонного контаймента. Поки її там дуже мало», - сказав експерт.
Коментуючи побоювання українців про можливі хмарі радіації з Японії, атомник сказав: «Це абсолютно виключено. На таких відстанях відбувається розпорошення».