За інформацією DT.UA, напередодні засідав профільний комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування під керівництвом Олександра Омельченка. Перед другим читанням, яке враховує депутатські поправки, комітет проголосував за вилучення із законопроекту про Кабінет міністрів усіх норм, які суперечать Конституції.
Зокрема, комітет не підтримав норму, яка передбачає вилучення права прем'єра ініціювати відставку деяких членів Кабміну. Комітет також не підтримав ініціативу президента, яка передбачала право президента звільняти будь-якого члена уряду без подання прем'єра.
Що стосується закону про органи центральної виконавчої влади, то комітет взагалі вважає його неготовим до другого читання і однозначно висловився за те, що Головдержслужба повинна знаходитися в системі виконавчої влади.
Відзначимо, раніше міністр юстиції Олександр Лавринович в інтерв'ю DT.UA заявив, що Головне управління державної служби в найближчому майбутньому може перетворитися на регулятора. На думку міністра, «цей орган повинен займатися забезпеченням процесу потрапляння на державну службу, підготовкою держслужбовців, контролювати кваліфікацію, відслідковувати корупційні ризики, забезпечувати роботу системи допуску до інформації. Все це є нетиповим, невластивим для органів виконавчої влади».
Профільний комітет Верховної Ради з такою позицією міністра юстиції не погодився.
Нагадаємо також, що законопроекти №8055 і №8056 було внесено на розгляд Ради головою держави.
Це два з чотирьох законопроектів, які визначають кістяк змін, визначених концепцією адміністративної реформи. Ще два законопроекти - про державну службу та про державних регуляторів і монополію - до Ради поки не внесено.
У першому читанні документи було прийнято 4 березня.