У кінці квітня в Києві очікується пік повені. Під час найсильнішого за останні п'ять років повіддя очікується підтоплення дачних масивів і деяких районів.
Про це повідомляє прес-служба Головного управління МНС України в Києві.
У МНС підкреслили, що вода буде переливатися через Лівобережну дамбу, і у квітні рух транспорту по ній буде обмежено. Можливі підтоплення в районі Бортничів, Вишеньок, Гнідина. Прогнозується підтоплення дачних масивів у районах Осокорки та Позняки.
Відомство вже підготувало відповідну техніку. Зараз у столичних рятувальників є п'ять потужних насосних станцій, п'ять пожежних рукавних автомобілів для відкачування води та її передання на великі відстані. Окрім цього, 22 пожежні частини Києва мають пожежні автомобілі з насосами для відкачування води меншої потужності. Напоготові також гумові човни, два рятувальні катери, аероглісери, які можуть проходити як по воді, так і по льоду, а також пожежний корабель.
Водночас, рятувальники запевнили, що підстав для занепокоєння з боку населення немає, адже повінь - щорічне явище, а рівень Дніпра контролюється на київській дамбі.
Окрім того, у відомстві нагадали, як поводитися під час повені. Так, при отриманні попередження про загрозу затоплення слід без зволікання вийти у безпечні та підвищені місця. При рятувальних роботах необхідно проявляти витримку і самовладання, суворо дотримуватися вимог рятувальників. Не можна переповнювати рятувальні засоби (катери, човни, плоти тощо), оскільки це загрожує безпеці рятувальників і тих, кого рятують.
Потрапивши у воду, слід зняти з себе важкий одяг і взуття, відшукати поблизу плаваючі чи предмети над водою, скористатися ними до отримання допомоги. Якщо є час, то необхідно вжити заходів щодо рятування майна і матеріальних цінностей: перенести їх у безпечні місця, а самим зайняти верхні поверхи (горища), дахи будинків.