Нагадаємо: 13 березня в Японії оголошено надзвичайний стан на АЕС «Онагава», розташованій у префектурі Міяґі. Вона зазнала найбільший збиток від землетрусу та цунамі. На станції запроваджено найнижчий рівень небезпеки - перший за семибальною шкалою. Джерело радіації не було уточнено. Проте японська влада запевняє, що всі три реактори «Онагави» працюють у нормальному режимі, жодних викидів радіації не виявлено і за ситуацією уважно спостерігають фахівці.
Згідно з висновками японських експертів, причиною підвищення радіаційного фону поблизу «Онагави» міг стати витік на атомній станції «Фукусіма-1». Викид радіації там стався внаслідок вибуху, спричиненого потужним землетрусом 11 березня. Вибух, що став причиною поранення чотрирьох працівників АЕС, не торкнувся реактора станції. Після цього на реакторах «Фукусіма-1» і «Фукусіма-2» неодноразово виникали неполадки в системі охолодження. З районів, які знаходяться поруч зі станціями, було евакуйовано близько 170 тисяч осіб. Раніше було повідомлено, що близько 20 осіб отримали дозу радіаційного опромінення через витік на "Фукусіма-1".
У МАГАТЕ запевнили, що продовжать співпрацю з владою Японії для спостереження за станом АЕС у країні.
Так, стало відомо, що на АЕС «Токай-2», розташованій у 120 кілометрах від Токіо, вийшов з ладу насос системи охолодження. Представники станції запевнили, що температура в реакторі не зростає, тому що задіяно додатковий насос.
За матеріалами МАГАТЕ