Репортери розповіли, що їх заарештували у понеділок, 7 березня, і утримували впродовж 21 години. Їм зав'язали очі, вдягли наручники, били та погрожували стратою. Утримували їх у забруднених кров'ю камерах.
Один із журналістів - Ферас Кіллані – після свого звільнення розповів, що з іншими в’язнями поводяться ще гірше: "Близько десяти чи дванадцяти в'язнів: два єгиптянина, інші - араби, більшість з них із міста Ез-Завія. Як я зрозумів, то були бійці, або їх звинувачували у тому, що вони воювали проти армії Мауммара Каддафі. Чотири з них були у дуже поганому стані, про тортури свідчили їхні обличчя і тіла. Хтось мені казав, що у нього зламано принаймні два ребра. Я провів майже шість годин, допомагаючи їм пити, ходити в туалет, спати, перевертатися з боку на бік. Вони були у дуже поганому стані".
Високопосадовий представник лівійського уряду вибачився за затримання журналістів Бі-бі-сі, однак корпорація розповсюдила заяву, у якій засудила жорстоке поводження з пресою.
За словами кореспондента Бі-бі-сі, наступ проти Ез-Завії є частиною плану М.Каддафі зміцнити свою владу над заходом країни. В даний час уряд заявляє, що контролює 95% міста.
За інформацією місцевого лікаря, у середу, 9 березня, жертвами сутичок стали не менше 40 людей.
За неофіційними даними, з початку повстань у Лівії загинуло понад тисячу людей. За оцінками ООН, країну залишило понад 200 тисяч людей, переважно робочих-мігрантів.
За матеріалами: Бі-бі-сі