Під документом підписалися 19 із 49-ти суддів ВСУ. Таким чином, судді реалізували надане їм у ході судової реформи право висловлення недовіри голові Верховного суду.
"Замість вирішення основних проблем у сфері судоустрою, діяльність глави Верховного суду носила переважно політичний характер, що призвело до політизації Верховного суду в очах вищих посадових осіб держави і, на наш погляд, спонукало суб'єктів законодавчої ініціативи ініціювати зазначені законодавчі зміни", - заявляють судді .
"Вважаємо, що відповідальність за системні проблеми в сфері судоустрою повинен нести голова Верховного суду Онопенко як посадова особа, яка представляє Верховний суд і тривалий час представляла всю судову систему держави", - йдеться у поданні.
Судді відзначають, що за час перебування на посаді В. Онопенко не забезпечив належної організації процесу судочинства в ЗСУ.
"Внаслідок цього у Верховному суді поки накопичилися тисячі справ, які потребують негайного розгляду. Вважаємо, що такі дії Онопенко мають стати предметом розгляду пленуму Верховного суду", - йдеться у поданні.
Документ має розглядатися на пленумі Верховного суду в п'ятницю, 11 березня.
Раніше вже з'являлася інформація про можливе проведення 11 березня позачергового пленуму ВСУ, на якому і буде поставлено питання про недовіру В. Онопенку.
За інформацією ЗМІ, одним з ініціаторів відставки Онопенко є суддя ВСУ Лілія Григор'єва, яка очолює ініціативну групу з 20 суддів, що незадоволені роботою нинішнього голови суду. Члени групи підписали відповідне звернення до пленуму ВСУ. Висловити недовіру судді вирішили з кількох причин. Зокрема, вони незадоволені тим, що Онопенко публічно виступає на підтримку судової реформи, яка позбавила ЗСУ більшої частини повноважень.
Слід зазначити, що такі заяви Онопенко робив у минулому році на вересневому з'їзді суддів. В останній раз на підтримку реформи глава ВСУ висловився після зустрічі з президентом Віктором Януковичем.
За матеріалами: Українська правда